Zloděj stínů a jiné povídky pro děti

Originální název: Kids’ Night in

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-006-1

BB art (2007) 978-80-7381-006-1 252

Sbírka povídek a básniček pro děti nabízí mladým čtenářům opravdu to nejlepší z nejlepších. Mezi autory krátkých dílek napsaných speciálně pro tuto knihu se objevují taková známá jména jako např. Jacqueline Wilsonová (za všechny knihy jmenujme Dvojčata v průšvihu, Ilustrovaná máma), Eoin Colfer (autor úspěšné série o Artemisu Fowlovi), Darren Shan (u nás vyšly hororové příběhy Darren Shan a Madame Okta, Upírův pomocník, Krvavé chodby a Upíří hora), Eva Ibbotsonová (např. Nevěsta pro čaroděje), či Garth Nix (kterého čeští čtenáři znají z trilogie Sabriel, Lirael a Abhorsenka).
V pestré skladbě povídek si každý může najít to své - jsou zde příběhy strašidelné i tklivé, napínavé, vtipné i prostě jenom ze života. (Založil/a: Milena)

Jessica Adams Jessica Adams
*1964

teola
  15. 2. 2011, 21:13
Mám tu své oblíbené příběhy ( tu povídku od Darrena Shana, například), některé mě zase nenadchly vůbec. Ale těch dobrých je většina, takže se nerozpakuji doporučit nejen dětem.
kajas1993
  24. 8. 2012, 19:32
Do této knížky přispěla i moje oblíbenkyně Jacqueline Wilson, jinak bych si jí asi v knihovně nevšimla. Nejvíce mne zaujala povídka "Kap, kap, kap" od Malorie Blackman.