Číslo bestie

Číslo bestie Originální název: Number of the Beast
Poprvé vydáno celosvětově: 1980

And Classic - 1996
ISBN: 80-85782-71-5

And Classic (1996) 80-85782-71-5 440 brož.

Čtveřice géniů zjistí, že se stala terčem útoku nepřátelských bytostí, které je přinutí opustit rodnou planetu.
Na večírku uprostřed Kalifornie se může přihodit cokoliv...

s-reader
  2. 7. 2011, 20:29
Přátelé, já trpěl. Chvílemi jsem nechápal, co se v románu děje, většinou jsem nechápal proč se to děje, a na konci jsem už vůbec nepochopil, proč jsem to vlastně četl. Roberta Heinleina mám rád a to i na vzdory jeho, pro Čechy zvláště, nepříjemnému jménu. S chutí jsem si přečetl jeho Vládce loutek, kteří se, možná i díky úspěšnému zfilmování stali klasikou, přečetl jsem i jeho Tunel do nebes a pobavil se Zvláštní misí. Ale u této knihy jsem zůstal jen bezmocně zírat. Pro přehlednost bych jeho román rozdělil do tří linek:
Linka, která popisuje putování čtveřice géniů šestirozměrným časoprostorem a zažívá různá dobrodružství. Tato linie je roztomile naivní, jako kdyby vypadla z pera klasika české naivní školy sci-fi J.M.Trosky.
Linka, která se týká Heinleinových názorů na vojenskou disciplínu a problematiku velení. Dotýká se jí i v jiných dílech, které se týkají Hvězdné pěchoty, ale v Čísle bestie je jeho vysvětlování obtížné, dokonce bych použil slova prudné.
Linka, která nenápadně a velmi zmateně odkazuje na americké reálie. Přiznám se ke své nevědomosti, ale nejsem s to ocenit zřejmý jemný humor, který se těchto záležitostí týká.
Nalim27
  22. 4. 2016, 19:23
Sračka. Jinak se to prostě nazvat nedá. Nejlepší na knize je ta ilustrace na obalu (ano, s tou nahou ženskou). Četl jsem to jen jednou, před 20 lety a už nikdy více.
Ještě teď si pamatuji, jak jsem po tom sáhl v knihkupectví - známý autor, pěkná obálka to bude paráda. No a jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četl.