Režisér

Režisér Originální název: Regissören

Nakladatelství Lidové noviny - 2010

Nakladatelství Lidové noviny (2010) 178

/Zdroj:Režisér Ingmar Bergman v roce 1961 natáčí film Hosté večeře Páně (Nattvardsgästerna) – o tom, jaké by to bylo, kdyby vyslyšel přání svého otce a stal se knězem... Realita a fikce se vzájemně proplétají. Když si knihu Bergman přečetl, údajně autorovi řekl: „Jak jste to sakra věděl. Nikdy jsem o tom s nikým nemluvil.“ Ingmar Bergman, švédský režisér a ústřední postava Ahndorilovy knihy, četl rukopis ještě před vydáním. A když dočetl poslední stránku, šel se plahočit hlubokým sněhem. Když se domů vrátil, vzal telefon, zavolal Alexanderovi Ahndorilovi a řekl mu: „Byl jsem hluboce pohnut a myslím, že jste úžasný spisovatel.“ Ale o půl roku později, ve svém posledním televizním vystoupení, poznamenal, že ta kniha je „urážka a ponížení“. (Založil/a: Milena)

Alexander Ahndoril Alexander Ahndoril
*20.01.1967