Apokalypsa podle Marie

Apokalypsa podle Marie Originální název: L‘apocalypse selon Marie

Rybka Publishers - 2009
ISBN: 978-80-87067-53-6

Rybka Publishers (2009) 978-80-87067-53-6 431

Patrick Graham, známý mezinárodním bestsellerem Evangelium podle Satana, ve svém nejnovějším strhujícím thrilleru vytváří bohatý a odvážný románový svět. S pomocí pečlivě promyšleného děje, propracovaných detailů a mistrovsky vystupňovaným napětím vtahuje čtenáře do boje o záchranu lidstva a využívá všechny trumfy vlastní tomuto žánru k tomu, abychom se zadrženým dechem obraceli stránku po stránce, dokud příběh nedojde rozuzlení. Patrick Graham má jedinečný dar pohrávat si s našimi primárními strachy, nadějemi a nejniternějšími pocity. Jeho román Apokalypsa podle Marie otevírá cestu, která vede přímo na konec světa. Budete se bát, nikdy se však nebudete chtít vrátit zpět. Píše se červenec 2008. Zraky celého světa jsou upřeny na ničivou živelní pohromu, která pustoší pobřeží Ameriky. Několik vědců, kteří za záhadných okolností postupně umírají, však dobře ví, že na této katastrofě není nic přirozeného a že je předzvěstí opětovného propuknutí odvěkého boje, v němž se nehraje o ni menšího než vyhynutí lidského druhu. Začíná závod s časem, v němž poslední naději lidstva představuje jedenáctiletá dívka Holly a policejní psycholožka Maria Parksová, čtenářům dobře známá z autorova předchozího románu Evangelium podle Satana, která zaslechne Hollyino volání o pomoc. Zatímco se apokalypsa blíží, Holly se bez vlastního přičinění stává nositelkou obrovské moci a hlavním aktérem hry, v níž se rozhoduje o osudu lidstva. (Založil/a: rafzaw)

Patrick Graham Patrick Graham

Laponka
  15. 1. 2011, 13:33
Prvních pár kapitol se mi zdálo chaotických, ale to bylo hlavně kvůli tomu, že se tam prolínalo moc dějů a měla jsem na to málo času, když jsem se konečně začetla a děje se začali pomalu slučovat, tak už to bylo OK. Napínavý děj a překvapivý konec;)
bladeone
  7. 5. 2013, 11:29
Naprosto souhlasím s komentářem "rafzawa" byl jsem velice rád, že jsem knihu vůbec dočetl. Zajímavých bylo snad až posledních 50 stran. S Evangeliem se to nedá vůbec srovnávat, snad příští knížka jestli vůbec nějaká bude, půjde ve stopách právě zmíněného Evangelium podle Satana!
rafzaw
  8. 10. 2010, 14:06
Evangelium podle Satana patří k mým oblíbeným knihám, avšak Apokalypsa podle Marie byla poněkud slabší, děj byl zdlouhavý. Málo kdy se mi stane, že jsem rád za to, že jsem knížku dočetl a můžu se vrhnout na něco lepšího. V podstatě některé kapitoly šlo přeskočit, aniž bych cokoliv ztratil. Tím nechci odradit jiné čtenáře, nicméně po výborném debutu je to pro mne zklamání.