Ani ta nejlítější bestie

Originální název: No Beast So Fierce

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-378-2

XYZ (2010) 978-80-7388-378-2 400

Max Dembo se po smi letech dostává z vězení na svobodu. Bude žít jako ostatní, nebo se vrátí ke zločinu?
Svůj první publikovaný román Ani ta nejlítější bestie napsal Edward Bunker v dobách, kdy většinu života trávil ve vězení a kdy ještě nikdo nemohl tušit, že se jednou proslaví třeba i jako pověstný Pan Modrý z Gaunerů Quentina Tarantina. Že se z nenapravitelného zločince stane hollywoodskou celebritou.
Napínavý příběh čerpá z autorových kriminálických zkušeností. Po úvodních pasážích připomínajících místy až sociologickou sondu do světa zločinu je čtenář postupně vtahován do překotného víru pulzující zápletky, jejíž nečekané rozuzlení si nezadá s mistry detektivního žánru. Zároveň v nás, jako každé vrcholné umění, zanechá silný pocit nejednoznačnosti naší existence a možná i otřese navyklým černobílým vnímáním světa. (Založil/a: Antonín)

Edward Bunker Edward Bunker
*31.12.1933 - †2005