Zloději ostatků

Moba - 2016
ISBN: 978-80-243-7228-0

Moba (2016) 978-80-243-7228-0 500
Moba (2010) 978-80-243-4029-6 500

Čtvrtá kniha série Dobrodružství Martina ze Stvolna.

Další román o mladém zemanovi, trubadúrovi a příležitostném obchodníkovi s ostatky Martinovi ze Stvolna se odehrává záhy po návratu z římské jízdy císaře Karla IV. domů. Martin nalézá svou manželku Johanku, kterou považoval za mrtvou, jenže osvobodit ji z kláštera není snadné. Záhy pochopí, že vlastní minulosti nikdo neunikne.
Stíny mrtvých jako by ožívaly. Martin rychle zjistí, že rod Rožmberků nezapomíná. Na mocné spojence se tentokrát spolehnout nemůže, a proto odchází pryč z Českého království. Tím začíná dobrodružná cesta do Transylvánie a do Orientu, která se protáhne tak, jak nikdo ani ve zlém snu neočekával. (Založil/a: Antonín)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Zany
  5. 12. 2011, 21:54
Z knihy mám takové poněkud rozporuplné pocity - jakoby to byly dva nezávislé příběhy spojené oslím můstkem. První část se odehrává v Uhrách, Sedmihradsku a Valašsku, pak na několika stránkách uplyne cca 10 let, zemře jedna z hlavních postav a ve druhé části se ocitáme v Orientu. Jestli by nebylo lepší rozdělit knihu na dva samostatné ale dějově kompaktní svazky, ostatně u 500-stránkové knížky by to snad ani tolik nevadilo. A samozřejmě jak je u autora neblahým zvykem nějaké ty anachronismy, byť tady nebyly tak do očí bijící - nevím ovšem, jestli to není tím, že o Orientu, Uhrách a Sedmihradsku toho nevím tolik, abych si toho všiml. Jen namátkou - pochybuji, že by v Uhrách platil horní zákoník Václava II.
Hazakiros
  11. 2. 2014, 20:41
Tak nevím, ale po přečtení předchozích dílů jsem nebyl s to se do tohoto zcela ponořit. Nicméně, nebylo to vůbec špatné , a i přes poněkud rozpačitý konec jsem byl rád,že jsem si něco takového mohl přečíst .
Mikik
  20. 9. 2014, 0:07
U teto 4 knihy mam naprosto podobne pocity jako Hazakiros.
To: Zany - kdyz uz mate potrebu neustale kritizovat (a ja jsem na tom s Vami obcas podobne tzn. kritizuji to co se mi libi, aby bylo jeste lepsi. Slabe veci nema cenu kritizovat), bylo by dobre sam sebe neshazovat v tomto pripade posledni vetou. Bylo by lepe pred kritikou nastudovat pozadi. Sam nejsem historik a nemam zmaknutou zminenou dobu Uher,ale jedno vim bezpecne - horni zakonik Vaclava II byl velice kvalitnim dilem, ktere poslouzilo za zaklad hornich zakonu v mnoha zemich (francie ap.) Vubec by mne neprekvapilo, ze by v Uhrach prejali cele zneni zakoniku (napr. v kratke dobe Vaclava III na uherskem trunu)a tak to zustalo. Uvedomte si prosim, ze za Vaclava II byly Cechy horni velmoc a v KH se tezilo vic nez 40% veskereho evropskeho stribra! A to uz si rika o opravdu kvalitni zakony (mimochodem Vacalv II prisel i s velkou menovou reformou viz. Prazsky gros, coz jen dokazuje jeho myslenkovou velikost).