Jménem krále

Jménem krále Originální název: Jménem krále

Moba - 2009
ISBN: 978-80-243-3706-7

Moba (2009) 978-80-243-3706-7 144

Upravená literární předloha, podle níž byl natočen stejnojmenný film. Poprvé vyšlo pod názvem Osudný turnaj v knize Vražda v ambitu.

Oldřich z Chlumu, zástupce krále Přemysla II. Otakara a správce hradu Bezdězu, odjíždí z pověření svého panovníka na hrad Vartemberk. Mají se zde konat slavnostní zásnuby rytíře Beneše z Dubé a krásné Ludmily z Vartemberka, jimiž má být potvrzen mír mezi znepřátelenými šlechtickými rody. Během cesty narazí na mrtvolu kupce, kterého přepadli a oloupili. Po stopách lupičů pošle svého panoše Otu, ale vrahům se podaří uniknout. V té době ještě nikdo netuší, jak tento zločin ovlivní slavnost, která se má spolu s turnajem konat následujícího dne. Jenže ještě téhož večera se na slavnostní tabuli na hradě Vartemberku objeví citrony, které vrazi uloupili z kupeckého vozu. A vzápětí je zavražděn purkrabí Jošt. Ale není to poslední mrtvý... (Založil/a: Antonín)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

melilotka
  31. 5. 2014, 20:02
Další výborná detektivka z doby Přemysla Otakara II. Díky Vondruškovým knihám se do doby vlády Přemyslovců moc ráda vracím a Oldřicha z Chlumu už považuji za svého starého dobrého známého :-) Olomoucký bestiář bude následovat.
Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:32
Tak jsem se konečně dověděl , jakým způsobem a za jakých okolností Oldřich ke své krásné manželce přišel. Opět výborná detektivka, kterou jsem přečetl během jediného odpoledne.
Preceda
  21. 8. 2014, 8:17
Příjemně svižně psaná kniha, poutavě vylíčený příběh, výborná zápletka. Jediné, co mi trochu chybělo, byly pasáže, které by mě více vtáhly do atmosféry té doby, ale jinak výborné.
Martin Fanta
  21. 1. 2015, 17:14
Na Vlastimila Vondrušku jsem byl poté, co jsem se dozvěděl, že to je nejpůjčovanější autor v českých knihovnách, velmi zvědavý. Vůbec žánr historické detektivky je pro mě velice lákavý, protože k historii mám velmi zvídavý vztah a k detektivkám zase velmi kladný. Ve Vondruškově případě toto pojetí velmi dobře funguje. Přiměřeně detailní popisy dobových reálií jsou střídány pasážemi, kdy se děj svižným tempem posunuje dopředu. Zápletka a vyústění nebyly úplně nejpřekvapivější, ale neurazily. Takže celkový dojem z této audioknihy je velmi pozitivní.
Truhlik27
  17. 1. 2011, 19:26
Velmi pěkná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem a mohu rozhodně doporučit, ale nedoporučuji podívat se na film. Já to udělala a byla jsem velice zklamaná. hodně věcí zde bylo vynecháno a mám takový pocit, že kdybych to nečetla, tak nevím o co jde, občas jsem nechápala kdo je kdo :(