Tajný přítel

Originální název: The Secret Friend

Euromedia Group - 2010
ISBN: 978-80-242-2784-9

Euromedia Group (2010) 978-80-242-2784-9 352

Druhá kniha série Darby McCormicková.

Po úspěšném odhalení brutálního mučitele a vraha přezdívaného Cestovatel stíhá Darby McCormicková, nadaná bostonská forenzní vyšetřovatelka, dalšího sériového vraha. Tentokrát má jeho konání záhadný náboženský podtext: v kapsách dvou dosud nalezených obětí - mladých vysokoškolaček, které nepojí žádná bližší souvislost - je pokaždé zašita soška Panny Marie. Zmizela však další dívka, proto na úvahy o tom, proč je jejich únosce vězní, aniž by jim ublížil, ale přesto je nakonec zastřelí, nemá Darby mnoho času. Na scéně se navíc objevuje podivný muž, který Darby sice přivádí na stopu, ale jeho existenci, minulost a důvod účasti na vyšetřování halí neproniknutelná rouška tajemství.
V dalším thrilleru z pera Chrise Mooneyho se znovu setkáme s odvážnou a inteligentní Darby, která se nebojí postavit se těm nejvyšinutějším zločincům. Kromě napínavého příběhu nabízí tentokrát čtenáři i možnost zapřemýšlet nad tím, čeho všeho je rodič schopen, chce-li zachránit své dítě. Nebo ho pomstít... (Založil/a: Antonín)

Chris Mooney Chris Mooney
*1969

orisi
  17. 1. 2014, 12:19
Dá se říci že pohřešovaná byla o stupeň lepší, ale pro mě velmi povedená kniha . Perfektní děj a vykreslené postavy včetně " myšlenkových pochodů " . Také jsem zhltnul během odpoledního čtení .
Manonka
  6. 1. 2014, 14:11
Skvělá kniha, o něco víc se mi líbila Pohřešovaná, ale to téhle knize rozhodně nic neubírá. Jen mě mrzí, že autorovi vyšly v Čechách jen dvě knihy, ráda bych si přečetla i ty další :-(
Cakee
  28. 6. 2013, 20:41
Opět jsem se nemohla odtrhnout.. ale musím souhlasit s tím, že Pohřešovaná byla opravdu o chlup lepší :)