Pohřešovaná

Originální název: The Missing

Euromedia Group - 2008
ISBN: 978-80-242-2145-8

Euromedia Group (2008) 978-80-242-2145-8 336

První kniha série Darby McCormicková.

Darby McCormicková z bostonského policejního vyšetřovacího týmu pátrá po pohřešované dívce a jejím únosci. Řetězec stop, který sleduje za pomoci zvláštního agenta FBI Evana Manninga, a rovněž náhodné nalezení ženy, již se podařilo únosci uniknout, ji vedou ke zjištění, že má co do činění se sériovým zločincem, který uvrhuje unesené ženy do temných cel a tam je podrobuje hrůznému mučení. Darby se s podobným případem nesetkává poprvé, bolestná připomínka minulosti ji však dodává o to víc sil a důvodů najít pachatele a především osvobodit jeho oběti. Sběh událostí ji nakonec přinutí pátrat na vlastní pěst a odhalit i to, co by si raději přála nikdy nevědět.
Děsuplný a zároveň strhujícím způsobem podaný thriller, v němž proti sobě stanou psychopatický sériový únosce a vrah žen a policejní vyšetřovatelka či jedna z jeho uniknuvších obětí, má už (především zásluhou Mlčení jehňátek a Sběratele polibků) své čtenářské i filmové příznivce. Po bok těchto stěží zapomenutelných příběhů, které postupně odkrývají na jedné straně detaily, metody a motivy činů masových vrahů, na straně druhé pak osobní důvody, jež ženou vpřed jejich pronásledovatelky, vřazuje se Pohřešovaná Chrise Mooneyho, ne však jako pouhá variace na oblíbené a žádané téma, ale jako jeho osobité a do paměti se rovněž hluboko vrývající zpracování. (Založil/a: Antonín)

Chris Mooney Chris Mooney
*1969

orisi
  17. 1. 2014, 12:18
Přečetl jsem během jednoho dne . Skvělá detektivka. Psychopatické pachatele miluju ! Ta nádherná zvrhlost , chrochtal jsem jak to prasátko co dostalo dobroty .
Manonka
  6. 1. 2014, 14:09
Jedna z nejnapínavějších knih za hodně dlouho dobu! Sympatická hrdinka a skvělý příběh, napínavé rozuzlení.
minkar
  12. 11. 2016, 8:11
Kniha vtahne ctenare do deje a je napinava az do uplne posledniho pismenka. Jedine, co bych vytkla je, ze cast zapletky je ctenari jasna zhruba v pulce knihy, takze je trochu ochuzen o prekvapeni. Ale jelikoz tech prekvapeni je tam vic, autorovi odpoustim :-)
Cakee
  24. 6. 2013, 19:06
Sáhla jsem po ní v knihovně jen náhodou. Musím říct, že jsem ji odkládala pouze, když jsem musela jít spát. Za den a půl jsem ji měla přelouskanou. Parádní knížka, která vás fakt chytně a nepustí...
korcule
  26. 7. 2012, 22:58
po dlouhé době knížka, která mi brala dech od začátku...únava šla stranou, a stránky jsem hltala každou volnou chvíli. A když už to vypadá, že je vše vyřešeno...objeví se další šokující informace!! Doporučuju!!!