Turista

Turista Originální název: The Tourist

Euromedia Group - 2010
ISBN: 978-80-242-2785-6

Euromedia Group (2010) 978-80-242-2785-6 448

První kniha série Milo Weaver.

Milo Weaver, jeden z takzvaných Turistů - tajných agentů CIA bez domova a bez totožnosti - zanechal práce v terénu a stal se úředníkem v newyorské centrále Ústřední zpravodajské služby. Usadil se, pořídil si rodinu a byt v Brooklynu a pokouší se zapomenout na svou ne právě výstavní minulost. Jednoho dne je však náhodou zatčen nebezpečný nájemný vrah přezdívaný Tygr, jehož dopadením byl Weaver kdysi pověřen. Po promluvě s ním Weaverovi nezbude než vrátit se k Turistice a jednou provždy se vyrovnat s tou částí svého života, která ho pojí se světem ovládaným přetvářkou, intrikami a všudypřítomnou paranoiou, řídící se heslem „nikdy nikomu nevěř".
Vynikající špionážní thriller Olena Steinhauera zaujal nejen čtenáře po celém světě - jeho filmovou podobu se chystá zrealizovat slavný americký herec a režisér George Clooney. (Založil/a: Antonín)

Olen Steinhauer Olen Steinhauer
*21.06.1970

Lucy Sisk
  9. 10. 2016, 21:31
Hodnocení: poutavě ano, smysl pro humor ano, ale nějaké to trnutí nebo zadržování dechu se nekonala. Po dočtení jsem neměla stejný pocit, který následoval po knize Všechny staré nože. Je to dobře napsané, ale pořád mě napadají samá ALE. Slovo nicméně neuvádím, protože význam je stejný. Kladné hodnocení se nekoná. Hlavním důvodem, proč jsem z knihy nebyla nadšená, bylo uspořádání a existence tajných operací. Nejsem zrovna příznivcem konspiračních teorií - oblast 51 je toho důkazem. To byl jeden z hlavních problémů, proč mě kniha neuchvátila. Považuju to za slabší kousek.
sharky95
  25. 1. 2012, 18:53
Kniha je to dost zajimavá. Spousta zvratů, nečekané události, ale chybí tu gradace. Nejzajimavější je začátek. Dále se to mění v sérii rozhovorů a nejvíc jich je na konci. Myslím, že si své příznivce najde. Čtyři hvězdičky moc, tři málo.
depeche
  8. 3. 2011, 19:46
Kniha mi měla vyplnit čekání na první díl Milénia ... zklamání, urputnost, stále jsem doufal, že se něco stane a kniha bude přeci jen dobrá, nestalo se tak, nevím snad si své čtenáře najde, šeď průměr
mattykratty
  15. 8. 2013, 1:51
Mno ja nevim, nejak mi tam chybi konec... nekolik postav se mi tam zda nejak bez naplne, autor je mohl vice zapojit do deje... jeste mam dve knihy s Milem, tak uvidime...
evik9
  29. 9. 2016, 9:52
jedna kniha z třídílné série. Moc povedené, byla jsem smutná, že to nemá víc dílů. Moc zajímavé, napínavé prostě super.