Zápisky o válce občanské, alexandrijské, africké a hispánské

Zápisky o válce občanské, alexandrijské, africké a hispánské Originální název: Commentarii de Bello Civili, De Bello Alexandrino, De Bello Africo, De Bello Hispaniensi

Naše vojsko - 2010
ISBN: 9788020611345

Naše vojsko (2010) 9788020611345 336

Pro sugestivní líčení přípravy a průběhu bitev a osobního Caesarova postoje ke všem událostem, pro svůj vojenský obsah, ale i pro etiku, byly Caesarovy spisy čteny evropskými vzdělanci a vojevůdci, často napodobovány, ale nikdy nedostiženy ve svém duchu, nesoucím pečeť velké historické osobnosti. Dodnes jsou vynikajícím kulturně historickým pramenem, která nás poučuje o tom, jak si řeckořímská civilizace razila cestu do západní Evropy a jejím západním obyvatelům podává poutavý obraz jejich dávnověku. Nové vydání Caesarova díla O válce občanské je doplněno spisy neznámých antických autorů, pojednávajících o válce alexandrijské, africké a hispánské. (Založil/a: Antonín)

Gaius Iulius Caesar Gaius Iulius Caesar
*100 př.n.l. - †44 př.n.l.