Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kniha Pastýřova

62%
3 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kniha Pastýřova

Podtitul: Příběh jedné prosté modlitby a jak změnila svět


Autor:
Originální název: The Book of the Shepherd
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2776-4
Počet stránek: 184
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2010) 978-80-242-2776-4 184

Podmanivý příběh lidské touhy po lepším životě začíná nálezem starého rukopisu, psaného neznámou řečí. Je v něm zachyceno dobrodružné putování hlavního hrdiny Pastýře a jeho přátel Alžběty s Davidem za tajemným svitkem, ve kterém je skryto poselství dávných věků dalším generacím – všem, kteří hledají novou cestu životem.
Svou poetičností a hloubkou sdělení si Pastýřův příběh nezadá s Malým princem a jistě si najde cestu k srdcím dnešních čtenářů – velkých i malých. Každému sdělí něco nového a upoutá mimořádnou čtivostí. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

alča87
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 6. 2013, 18:58
Knihu jsem přečetla asi tak za hodinu, od začátku bylo jasné, že bude odkazovat na křesťanské hodnoty. Knihu jsme si také koupila za devatenáct koruna a chtěla jsem si u ní pouze odpočinout, což se splnilo. Není to sice nic originálního, ale myslím, že neuškodí, když si člověk přečte něco, co ho nabádá k životu plnému lásky a odpoutání se od zlosti ke světu i lidem. Příběh mohl být více propracován, rozepsán, jakoby tam chyběly některé části.
Přesto hodnotím vyšším počtem hvězdiček, protože si mi příběh líbil.
Myrddin33
20% 20% 20% 20% 20%
  9. 6. 2013, 15:18
Knihu jsem přečetl a zakoupil ze tří důvodů. 1.Ohodnocení Paula Coelha na obalu knihy. 2. Přirovnání s Malým princem. 3. V levných knihách ji měli za 19,-(z původních 199,-, tak jsem i řekl, že to nemohou být špatně investované peníze). Teď k samotné knize(komentář bude obsahovat souvislosti z knihy, proto kdo je nechce znát, ať nečte dál).
Hledám správný výraz pro charakteristiku knihy... Jednoduše je špatná(a to je spíš eufemizmus). Všechny tři hlavní postavy jsou vrcholem ctnosti a dobroty, pastýř Jošua svými neomylnými činy je skvělým příkladem správného obrazu člověka, Alžběta též a malý David je dítko, které se vždy poučí správně. Objeví džbán tajného bratrstva se moudrem na pergamenu. Na konci se dozví, že to vlastně je modlitba svatého Františka. Ano, je v tom moudrost to nepopírám, ale při troše zamyšlení je to ve své podstatě jen propagandistická křesťanská knížka oblečená do hávu poetického příběhu.
Takže Coelha mám velmi rád, ale asi jsme oba četli jiný příběh. Malý princ(i pan Exupéry) by asi hodně zaplakal, kdyby věděl, s čím ho srovnávají A dvacet korun? Inu, utratil jsem je i horším způsobem. Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že tak 100 stran se dalo docela číst, i když ty příběhy byly všechny jasně odhadnutelné hned od začátku. Tuto knihu už rozhodně nikdy číst nebudu a zůstane v knihovně pod velkým nánosem prachu, dokud si ji někdo nebude chtít navždy půjčit.
navabaca
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 6. 2013, 22:15
Knihu jsem si s obrovským očekáváním přichystal na klidný, páteční večer. Hned v prvních kapitolách jsem ale byl nejprve znechucen větou, že je lepší putovat bez vlastního mínění, a krátce nato šokován popřením té věty sdělením, že je lepší používat vlastní rozum.
Autorka nezvládá kombinaci a všechno vysvětluje velmi překotně. Ovšem i přes veškeré neduhy této zprvu ambiciózní jednohubky, jsem si z jejího přečtění odnesl minimálně jednu doposud nepoznanou moudrost.
Pastýř si určitě nezaslouží být srovnáván s Malým princem, ale ruku na srdce, podobných příběhů není v našem světě nikdy dost.
moonchild
100% 100% 100% 100% 100%
  23. 9. 2013, 13:25
Kniha ve stylu Malého prince.Ze začátku jsem nevěděla co mám od toho čekat.Nakonec se mi to líbilo..
Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 15:02
Prostá, laskavá, čistá kniha. Potěší, dodá naději, netřeba srovnávat s jinými knihami, mne dala to, co jsem věděla, a co ví každý uvnitř, ale nechce si někdy přiznat.
Aesculap
40% 40% 40% 40% 40%
  22. 3. 2013, 20:02
Kniha na jedno odpoledne. Myšlenka je slušná, předání zcela v americkém duchu, tedy "instantní"... Mírná zápletka ke konci se symbolem ryb a dojmem o Ježíši a učednících nemůže vyvážit dobrý úmysl, působí dost přitaženě a spíš knize ublížila, než pozvedla vážnost... bohužel. Nesrovnalosti v otázce hliněných nádob a nejadnou ke konci ejhle - láhev! A se staým poselstvím.. Ještě že byl konec.. Po dalším titulu autorky bych asi již nesáhl..
love-petulka
20% 20% 20% 20% 20%
  27. 9. 2011, 11:05
Bohužel, knížka bez hloubky, autorka se pokoušela o předání jakéhosi poselství, ale vůbec se jí to nepodařilo. Přirovnání s Malým princem na přebalu knihy mě iritovalo ten kdo to psal v lepším případě neví co píše v horším, nechápe.