Občan galaxie

Občan galaxie Originální název: Citizen of the Galaxy
Poprvé vydáno celosvětově: 1957

And Classic - 1996
ISBN: 80-85782-66-9

And Classic (1996) 80-85782-66-9 237 brož.

Otrok:
Thorby, celému světu neužitečné dítě, zavlečené na Sargon v řetězech - dobré pouze pro toho nejposlednějšího žebráka. Thorby si osvojuje triky lidí žijících na ulici, především záhadné zvyklosti svého pána...

Psanec:
Thorby je pronásledován policií za údajné protivládní skutky, které měl spáchat jeho milovaný patron. Ve smrtícím závodě doručuje zprávu svého mrtvého pána na palubu cizí kosmické lodi - zde se stává nedobrovolným "hostem"...

Občan:
Thorby ani zdaleka nechápe svou roli v probíhajícím spiknutí. Jako adoptovaný syn mocného lodního kapitána se stává jedním z nejsvobodnějších lidí v celé Galaxii. Náhle je však uvržen do mezihvězdné věznice, která poskytuje vše možné, jen ne příležitost k útěku!

Peter.Melon
  5. 5. 2011, 9:48
Zajímavá a brilantně napsaná kniha.Robert Heinlein ukázal své mistrovství.Tato fantasy kniha se mi líbí a četl jsem ji asi dvakrát.Hlavní hrdina Thorby musí projít řadou nebezpečenstvími,aby se dostal do konce své osudové cesty.Občan Galaxie je napínavá i líbivá kniha.Hodnotím zhruba 7/10 bodů a vřele ji vám doporučuji.
matrosh
  22. 6. 2013, 21:17
Průměrná vyprávěnka o otrokovi, co ke štěstí přišel. Kniha snad nemá ani žádné vyvrcholení. A hlavní postava prostě putuje po vesmíru z bodu A do bodu Z. Plus typicky Henleinovská oslava armády.