Starman Jones

Starman Jones Originální název: Starman Jones
Poprvé vydáno celosvětově: 1953

And Classic - 1996
ISBN: 80-85782-63-4

And Classic (1996) 80-85782-63-4 236 brož.

Je jednoduché dostat se na mezihvězdnou kosmickou loď, pokud jste chytrý chlapík jako Max Jones. Ale něco jiného je, když tato loď přistane na neznámé planetě po nezvládnutém prostorovém přechodu. Zvláště pokud je kapitán mrtev a jeho mapy a tabulky jsou zničeny. Přežití teď závisí na Maxovi...
Jsme houževnaté a vynalézavé plemeno; naši potomci však budou muset být ještě houževnatější a vynalézavější, aby přežili ve světě, jenž jim zanecháme.
Statistická pravděpodobnost je proti nim - a šance na vítězství jsou malé... Hvězdy jsou vysoko, život je krátký a ani žít doma v posteli není zcela bez rizika. Ale člověk sám, jeho existence, je tak nepravděpodobný, že kdyby nebyl, nestála by pravděpodobnost jeho zrození vůbec za řeč.

KeyserSoze
  9. 7. 2015, 16:10
Dalsi velmi ctivy roman od tohoto autora. Zpusob skoku mezi hvezdami opet zajimave vymysleny. Nicmene pro me vic vesmiru a mene planety, tam autor podle me ztraci dech. Za me opet 90%