Tisíc sluncí

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-54-2

Plejáda (2010) 978-80-87374-54-2 384

Tento román je fikcí, ale když jej čteme, podlehneme jeho vypravěčské přesvědčivosti, jako by šlo o popis skutečné události. Děj knihy se odehrává částečně v přítomnosti a částečně v nacistickém Německu. Začíná tak, že při potápěčském výzkumu poblíž pobřeží USA je nalezen vrak amerického bombardéru, jaké za světové války útočily na německá města, avšak jeho posádka je oblečena do stejnokrojů Luftwaffe. Jak se postupně z velmi vzrušujícího děje dozvídáme, stroje se zmocnili nacisté a v roce 1945, když už měli válku prakticky pohranou, jej vyslali nad New York s atomovou pumou, kterou sestrojili a jejímž svržením chtěli Američany donutit k šokující kapitulaci. Sledujeme záměr nejvyšších velitelů třetí říše, snahu pilotů dostat se k cíli, úspěšný průběh této smrtonosné výpravy a..., další děj se asi nehodí prozrazovat, protože kniha je napínavá do poslední stránky, skvělým způsobem spojuje jednotlivé epizody v působivý celek a když ji dočteme, musíme si připustit, že něco podobného se doopravdy mohlo stát. (Založil/a: Antonín)

Alex Scarrow Alex Scarrow
*14.02.1966

Rouzie
  14. 11. 2013, 16:54
Tahle kniha mě oslovila už na samém počátku :) Je úžasná a její hrdinové jsou perfektně propracovaní! Poznáváte postupně všechny postavy, žijete s nimi jejich příběhy a vidíte je umírat v dobré víře, že tím napomohou ukončit válku.
Hlavní hrdina Max je kapitola sama o sobě :) Emotivní, čtivá a hlavně autentická kniha. Doporučuji všem, kteří se zajímají o válečné romány.