3x Hercule Poirot

3x Hercule Poirot Originální název: Mysterious Affair at Styles / Cards on the Table / Dead Man´s Folly

Euromedia Group - 2016
ISBN: 978-80-242-5102-8

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5102-8 536
Euromedia Group (2010) 978-80-242-2747-4 536

První, třináctá a třicátá kniha série Hercule Poirot.

Záhada na zámku Styles (The Mysterious Affair at Styles)
Kniha, jež uvedla na pole detektivních románů Hercula Poirota, před něj hned napoprvé staví nelehký úkol: Když v rozlehlém sídle za podivných okolností umírá jeho postarší, křehká, leč bohatá majitelka, podezření, že byla otrávena, se brzy potvrdí. Kdo je však vrahem? Manžel Alfréd? Nevlastní syn John? Jeho krásná tajemná žena Mary? Nebo snad rodinný lékař?

Karty na stole (Cards on the Table)
Karty na stole předkládají příběh o hráčích bridže a o jejich temné minulosti; příběh, jenž začíná smrtí, která přináší úlevu. Zavražděný záhadný pan Shaitana totiž na každého „něco" věděl, lidé se jeho vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal ke krajními řešení... Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet obklopen řadou svědků uprostřed karetní hry, v blízkosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota?

Hra na vraždu (Dead Man‘s Folly)
Hra na vraždu nese stejný název jako zábavní podnik, který zorganizovala úspěšná spisovatelka detektivek Ariadne Oliverová v rámci dobročinné akce pro jednoho venkovského boháče. Ještě před začátkem však paní Oliverová nejasně tuší, že někdo tuto hru bere smrtelně vážně, a povolá na pomoc svého přítele Hercula Poirota. Tušení se vzápětí promění v jistotu - ale proč bylo zabito děvče z místí vesnice, o němž téměř nikdo nic neví? (Založil/a: Antonín)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

janeicka
  25. 2. 2014, 12:53
Knihu mám doma a tři nesmrtelné detektivní příběhy jsem četla zvlášť - nejvíc se mi jednoznačně líbily Karty na stole se skvělou zápletkou, kdy vlastně už od začátku víme, že vraha hledáme mezi čtyřmi hráči bridže :-) Troufám si ještě dodat, že Agathiny detektivky se prostě nikdy neomrzí.
Peter.Melon
  21. 6. 2012, 9:42
Tuto knihu mám doma a líbí se mi.Dávám jí kolem 80 procent.Chci mít totiž rezervu pro další její knihy.
skranak
  9. 3. 2014, 20:31
Líbily se mi všechny povídky, nejvíce ta poslední. Agatha psala opravdu kvalitní detektivky. Doporučuji k přečtení. Napínavé od začátku až do konce.
abekara
  13. 6. 2012, 10:26
Záhada na zámku Styles se mi nějak extra moc nelíbila, ale Hra na vraždu a především Karty na stole jsou naprosto skvělá Agathina díla. Takže velmi doporučuji :-)
pistalka
  30. 9. 2010, 20:33
Tuto sbírku jsem uceleně nečetl, ale všechny tři detektivky jsem četl dříve.. a myslím si, že tady není vůbec co řešit. Po právu klasika všech klasik.