E

Originální název: E

Albatros - 2010
ISBN: 978-80-259-0003-1

Albatros (2010) 978-80-259-0003-1 368

Jedna prominentní reklamní agentura, lidé v ní - od nejvyššího šéfa přes kreativce po stážistu - a spousta e-mailů, které si mezi sebou i s okolním světem každodenně vyměňují. Matt Beaumont z nich s nevídanou nápaditostí poskládal celý román. S každým dalším přečteným mailem v nás sílí pocit, že ta hra plná bezostyšných intrik, kterou před námi Beaumont se svým břitkým britským vtipem inscenuje, je nám až podezřele povědomá: její aktéry vídáme koneckonců kolem sebe den co den.
V hlavních rolích:
Generální ředitel, který obratem vyřeší každý problém: vyhazovem.
Šéf tvůrčího oddělení, který je nepochybně génius: jen si toho zatím nikdo nevšiml.
Kreativci, kterým to vážně zapaluje: pár cenťáků pod pasem.
Textařka, která má jedinou chybu: svědomí.
Sekretářky, které jsou jako med: s příchutí kyanidu.
Účetní, jehož přičinlivost nezná mezí: bohužel. (Založil/a: Antonín)

#e-maily
Matt Beaumont Matt Beaumont

Introvert
  26. 2. 2015, 17:37
Dost často dám na doporučení nebo na oslavné ódy, které nadšení čtenáři pějí na právě dočtené knihy a nechám se tak k četbě sama zlákat. Ne vždy - vlastně dost často - nesdílím to nadšení, ba právě naopak - přivodím si lehká zklamání. Ne v tomto případě...
Ještě ve mně doznívá příběh psaný netradiční formou; vlastně jsem se s ní setkala jen v knize Dobrý proti severáku Daniela Glattauera. Tam se ovšem jednalo o příběh lásky - zde se takto představuje reklamní agentura, ucházející se o velmi lukrativní zakázku. Zpočátku jsem měla trochu problém s identifikací postav; zvyknout si na to, kdo je kdo by mi asi usnadnila nápověda ve stylu ,,osoby a obsazení". Nakonec se vše usadilo a musím říci, že jsem se opravdu hodně pobavila.
Nečekejte od knihy nějaký hlubší rozměr. Ale pokud se chcete zasmát, bude dobrou volbou.
Pět hvězdiček většinou dávám knihám trochu jiného ražení, ale musím uznat, že tato je opravdu originální a moc povedená. Ve své kategorii - hodně dobré.
Taková banda... :-)))
Anael
  10. 2. 2015, 21:10
Dlouho jsem nečetla tak chytlavou a vtipnou knihu. Napsat chytrý román, ve kterém v podstatě neexistují normální dialogy, ale pouze e-mailové komunikace, není určitě jednoduché, ale Mattu Beaumontovi se to povedlo na jedničku.
A pokud chcete pracovat v reklamce, určitě si nejdřív přečtěte tohle.
Jasanek
  29. 1. 2015, 15:39
Geniální!

Dostal jsem knihu k Vánocům a zprvu jsem se trochu vyděsil, co to sakra je, ale musím gratulovat Ježíškovi, že měl tak brilantní trefu. Jakmile si po 20-30 stranách zvyknete na neobvyklý styl psaní a poměrně velkou smršť postav, neuvěřitelně vás to chytne.

A pokud jste někdy pracovali ve větší firmě, garantuji vám, že si knihu naprosto zamilujete. Přítelkyni vysloveně už štvalo, jak se často u čtení směji, ale nešlo jinak!

10 z 10!