Největší laskavost

Největší laskavost Originální název: The Kindest Thing

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2213-2

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2213-2 256

Je duben roku 2010 a padesátiletou Deborah Shelleyovou, ústřední postavu románu, čeká soudní proces. Porota trestního porotního soudu v Manchesteru v Anglii bude rozhodovat, zda zavraždila svého manžela Neila Drapera, nebo ho „pouze" zabila. Je obviněna z jeho vraždy poté, kdy mu neochotně pomohla ukončit život a zatajila pravdu. Soudní proces se odvíjí a proti Deboře bude svědčit dcera Sofie. Debora, stále ještě šokovaná žalem, začíná bojovat na obranu svého jednání. Dvanáct porotců drží její osud ve svých rukou - pokud ji shledají vinnou, odpyká si trest doživotí. Je však asistence při sebevraždě osoby, kterou milujete, vraždou? (Založil/a: Antonín)

Adele
  2. 10. 2014, 0:05
Podle mě hodně zajímavé téma. O tom, že si nikdo nedokáže představit jaké to je, když vám umírá nejbližší osoba přímo před očima a navíc vás poprosí o pomoc se sebevraždou... Podle mě je to velice dobře napsané! Do současného příběhu jsou zakomponovány příběhy ze života s manželem, dětmi a lépe tak popisuje provázanost jejich vztahů, dobrý počin!!