Originální název: Sheila Levin is Dead and Living in New York

Daranus - 2011
ISBN: 978-80-87423-14-1

Daranus (2011) 978-80-87423-14-1 193
Odeon (1992)

Sheile Levinové je třicet, má ráda život, a přesto se rozhodne s ním skoncovat. Od útlého dětství jí vtloukali do hlavy, že žena se má brzy vdát a porodit děti. Sheila bydlí už deset let v New Yorku, ve městě, které žije na přelomu 60. a 70. let bouřlivým hnutím za občanskou svobodou a sexuální revolucí. Marně shání ženicha. Poznala různá lákadla i pasti velkoměsta, poznala i hezkou řádku mužských a vidí, že nemá šanci. Vzdává to, zahajuje přípravy k sebevraždě a píše dlouhý dopis světu na rozloučenou. (Založil/a: berries.)

#sex  #beletrie
Gail Parent Gail Parent
*12.08.1940

togaf
  28. 9. 2016, 16:17
Sheilu bych brala za kamarádku. A nejen proto, že bych ji chtěla navštěvovat v New Yorku :) Její suchý humor mi pěkně sedl. Vnitřní komenáře (zvlášť k matce) mě bavily a ten konec - perfektní. Bála jsem se, jak tohle ukončit, aby to nebylo sentimentální nebo to ze Sheily neudělalo krávu, ale Gail Parentové se to podařilo. Super jednohubka, která je milionkrát lepší než Brigitt Jonesová.
MolkoZuzka
  8. 11. 2012, 14:35
Opravdu super knížka, která mě velmi pobavila ;) Přečetla jsem ji během jediného dne. Pokud hledáte nějakou ne moc náročnou četbu, tak Sheila je ta pravá volba ;)

---------------------

Limewithmint
  30. 12. 2011, 15:30
Knížka se mi četla snadno, přelouskla jsem ji za jedno odpoledne, pěkně psaná oddechovka a vyložěně z toho dýchá americká "odrůda" bridget jones :) můžu doporučit pro případ deprese :)