Kurupira zlověstné tajemství

Kurupira zlověstné tajemství Originální název: Kurupira zlověstné tajemství

Motto - 2009
ISBN: 80-7246-299-7

Motto (2009) 80-7246-299-7 386

Před pětatřiceti lety se autorovi podařilo ztotožnit tajemnou stolovou horu, na niž Arthur Conan Doyle klade děj svého románu Ztracený svět, se záhadami opředenou mesetou v pralesích na brazilsko-venezuelských hranicích. Indiáni Waikové ji nazývají Kurupira a považují ji za sídlo zlovolného a člověku nepřátelského démona pralesa. Autor věnoval veškeré své úsilí tomu, aby zjistil proč, a dopátral se řady podivuhodných a těžko vysvětlitelných skutečností. (Založil/a: Antonín)

Blondi
  11. 7. 2013, 21:27
Přečteno jedním dechem. Knížka prošla nakonec rukama všech mých spolužáků a reakce byly téměř stejné - super!! Napínavé, čtivé a vcelku i poučné a naučné!=) Jedna z mých oblíbených knih, ke které se určitě vrátím.
zelvicka
  21. 4. 2011, 0:14
Vlastní dobývání stolové hory autorem je popsáno dobře, je to zajímavé, celkem i napínavé. Škoda, že to dopadlo tak jak to dopadlo... Tato část je celkem průměrná.
Ovšem pak je další částí přepsaný deník lovce orchidejí, který žil v okolí Kurupiry dlouhá léta. V této části mě kniha naprosto nadchla.
Ať už se jedná o sepsání faktů, nebo o holé vymýšlení - jedná se o výbornou knihu, která je napínavá, zajímavá a strašně hezky napsaná.
MartinM
  18. 12. 2013, 20:53
Knížka pana Mareše mě již nějakou dobu lákala. Jak hloupý jsem byl když jsem jí "odkládal".
Skělý popis Amazonské fauny a flóry, plný postřehů a zajímavostí.
Regův deník změní cestopis v dobrodružství (snad na základě skutečnosti) které by si asi jen tak nikdo nedokázal vymyslet. Možná největší dobrodružství o kterém jsem kdy slyšel.
Ať už je to smýšlenka nebo realita.. jednoznačně skvělé, čtivé a dechberoucí.
Snad jen závěrečná část pro mě spadla trochu moc k Enigmě..
Nicméně jako celek 95proc a řadim do oblíbených.
Nezbývá než doporučit.
freddykrueger
  5. 6. 2012, 20:08
Kniha je rozdělena do tří částí - v první najdeme příběh autora o pokus dobytí této nedostupné stolové hory, který obsahuje mnoho zajímavých informací a zážitků. Ve druhé pak přepis deníku člověka, který v pralese žil přes 30 let, dle mého nejlepší pasáž, která by se dala přepsat do několika románů. A v poslední potom autor pouští uzdu své fantazii a snaží se vymyslet různé šílené teorie o tom, co se vlastně na Kurupiře nachází. Mimoto zde uvádí i jiné zajímavé informace s Kurupirou nepřímo související.
Neskutečně zajímavá kniha, která mě neskutečně nadchla a způsobila, že jsem měl hlavu plnou zajímavých myšlenek a konspiračních teorií. Možná není napsána tak akčně jako Doylův Ztracený svět, ale plně to vynahrazuje to, že se drtivá část zakládá na pravdě. Opravdu silně doporučuji, stojí za přečtení.