Znesvěcená hrobka

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Alpress - 2010
ISBN: 978-80-7362-790-4

Alpress (2010) 978-80-7362-790-4 344

Po podivném setkání s převtělením královny Tetišery tráví Emersonovi archeologickou sezonu hledáním její hrobky. U překupníka sice narazí na úlomek s nápisem zmiňujícím královnu, to však k nalezení hrobky nestačí. Je třeba použít lsti, ale zahrávat si s gangy vykradačů hrobů je smrtelně nebezpečné… (Založil/a: Antonín)

Ducii
  23. 6. 2014, 11:10
Osmý díl ze série příběhů Amelie Peabody. Určitě asi patří k těm lepším, alespoň z toho, co jsem zatím četla. Konečně to má to, co člověk od takové "egyptské detektivky" očekává - kromě spiknutí taky záhadnou hrobku. Ale přesto, já mám raději trochu zamotanější příběhy a více napětí. Začínám mít pocit, že už jsem si zvykla na styl E. Peters a mnoho věcí už se tak dá předvídat. Začátek byl opět dost zdlouhavý a nějaká akce mohla přijít dříve a mohla trvat déle. Příběhy od E. Peters se vyznačují tím, že se dlouhou dlouhou táhne zápletka až je najednou velmi rychlé vyvrcholení a vyřešení záhady. To mi na tom trochu vadí.
Alča25
  4. 6. 2013, 17:26
Opět úžasná knížka ze ságy rodiny Emersonových. Řekla bych, že možná jedna z nejlepších, ale těžko soudit, protože se mi líbí všechny. Už se těším na další :-)
spartik
  12. 10. 2012, 7:40
Rodina Emersonových mě baví, tato kniha byla zatím ze všech pro mě nejlepší. Dobře a rychle se četla. Jen je škoda, že některé předchozí díly nevyšly v češtině, protože se v knize občas objeví nějaká spojka s předchozími díly.