Nightflyers

Poprvé vydáno celosvětově: 1980

Laser-books - 1992
ISBN: 80-85601-19-2

Laser-books (1992) 80-85601-19-2 96

Napínavý příběh o "souboji" posádky výzkumné kosmmické lodi s překvapivým soupeřem.

Novela obdržela cenu Locus. (Založil/a: malc8k)

Methat
  9. 6. 2015, 12:53
Klasická a celkom dobrá sci-fi vyvražďovačka vo vesmírnom plavidle známom ako Nightflyer. Príbeh sa mi veľmi podobal na Clarkovu Vesmírnu odyseu (čo sa akčnej časti týkalo), no Martin nič nevysvetľuje podobne nudne na začiatku ako Clarke, takže sa čitateľ môže hneď pustiť do tej najzaujímavejšej časti. Deväť vedcov prišlo na loď Nightflyer, ktorej kapitánom lodi je záhadný Royd Eris, pátrať po legendárnych Volcrynoch, novej inteligentnej rase, ako si všetci myslia na začiatku. Zo začiatku toho ani vy nebudete veľa chápať, no na konci to pochopíte a boli by ste radi za viac textu, no kniha aj tak príjemne (v zmysle ukončenia a nasýtenie čitateľa) končí. Postavy sami o sebe neboli až tak sympatické - samozrejme, nájdeme tu každého v inej profesii - tu biológ, xenotechnik, tam vylepšený model alebo psionik / telepat (závan Dickomvými dielami). Pre niekoho to môže byť horor, no pre mňa to bola zábava sledovať a tipovať, koho ďalšieho "to" sejme, pretože mi bolo jedno, ako posádka dopadne - viac ma zaujímala nová, temná rasa, ktorá si to pádila vesmírom strašne dlho.
xolafx
  16. 5. 2013, 19:03
Super věc. Krátká novela, která mi připoměla super sci-fi horor Horizont události nebo Crichtonovu Kouly.