Světlo dne

Originální název: The Light of Day

Odeon - 2003
ISBN: 80-207-1149-X

Odeon (2003) 80-207-1149-X 268

Dramatický příběh soukromého detektiva, který má za úkol sledovat nevěru gynekologa Nashe s jeho mladou au-pair z Chorvatska. Navenek spokojené manželství se rozpadá, když manželka získá od detektiva důkaz nevěry - fotografie pořízené v hotelovém pokoji, kde se milenci scházeli. Ovšem detektiva, bývalého policistu, neodolatelně přitahuje právě podváděná manželka...

Zdánlivě jednoduchý příběh čtenáře okamžitě vtáhne do děje, autor je mistrem v líčení psychických stavů jednotlivých postav, a tak dopřává čtenáři vjem přímo filmový a současně povyšuje "obyčejnou detektivku" na roveň (nejen) svých nejlepších děl. (Založil/a: al-ma)

Pend
  20. 2. 2014, 6:27
Celkem souhlasím, že Swift skáče ze současnosti do minulosti, jak ho napadne. Jedině, co mě upoutalo, bylo postupné zpřesňování samotné vraždy, ale hlavní motiv stejně zůstane čtenáři utajen. Formálně a jazykově je to ovšem napsané výborně, akorát by to v dnešní době nedalo ani na epizodu z tv seriálu.
huttershofen
  29. 1. 2013, 16:57
Swiftův styl více časových rovin mám rád, líbily se mi vlastně všechny jeho knihy, ale slabinou této je pointa. Celou knihu nás na ni připravuje s tím, že to bude šokující bomba. A nakonec si člověk řekne... no... aha. Příště lépe, pane Swifte :-)
spartik
  26. 8. 2011, 16:09
Děj knihy pro mne byl nezáživný. Autor skáče z přítomnosti do minulosti a zase zpět do přítomnosti bez ladu a skladu. To je asi tak vše co bych k tomu řekla.