Třicet šest spravedlivých

Originální název: Righteous men

Euromedia Group - 2007
ISBN: 80-242-1800-3

Euromedia Group (2007) 80-242-1800-3 448

Když se mladý ambiciózní novinář Will Monroe, který právě nastoupil do slavných novin The New York Times, dostane ke dvěma případům brutálních vražd, jež se staly na opačných koncích Spojených států, snaží se ve svých článcích důkladněji rozkrýt jejich pozadí. Mezi oběma zločiny sice nevidí žádnou souvislost, ale zaujme ho, že každý ze zabitých mužů vykonal ve svém životě dobrý skutek, který by od něj nikdo neočekával. Will však netuší, že mužů konajících nezištně dobro umírá v té době na celém světě mnohem víc.

V té chvíli zasáhne Willa jako blesk z čistého nebe zpráva, že byla unesena jeho krásná manželka Beth. Tajemní únosci neuvádějí důvody, které je k činu vedly, a nechtějí žádné výkupné. Otřesený Will se pouští po stopě, která vede do brooklynské čtvrti Crown Heights, již převážně obývají chasidští Židé.

Aby Will zachránil to nejcennější, co kdy měl, musí se neohroženě vrhat do dalších a dalších nebezpečných situací a tápavě hledat v nejasných nápovědích a hádankách, jež vycházejí z bible i z dávných proroctví. Začíná tušit, že se únosci obávají jakési strašné katastrofy, která zřejmě čím dál víc ohrožuje i Beth…

Thriller Třicet šest spravedlivých přináší nejen pozoruhodný příběh kořeněný napětím, jež se stupňuje až k šokujícímu a krutému rozuzlení, ale zachycením vnitřní cesty vedoucí k pochopení odlišné víry také varuje před jakýmkoli fanatismem. (Založil/a: Antonín)

Sam Bourne Sam Bourne
*??.??.1967

23.44
  7. 4. 2012, 10:28
Autor postavil děj na zajímavé myšlence, obšťastnil nás zajímavými fakty z židovských dějin, zvyků i dnešního života. Řada věcí se mi zdála ale uměle vymyšlená jen proto, aby nějak slepila osnovu a vyplnila děj. Kniha na mě nepůsobila věrohodně.