Originální název: Puppet Masters
Poprvé vydáno celosvětově: 1951

Banshies - 2011
ISBN: 978-80-86456-45-4

Banshies (2011) 978-80-86456-45-4 239 brož.
AG kult (2000) 272 brož.
AG kult (1992) 80-901035-7-X 271 brož.

Zamkni dveře! Nevstupuj do temných míst! Vyhýbej se tlačenicím! Člověk v kabátu je nepřítel. Střílej!!!
Je stav ohrožení. Útočníci z cizí planety přistáli s létajícím talířem v Des Moines. Jsou schopni kontrolovat každou myšlenku a akci člověka. Nikdo není před nimi v bezpečí. Příšery musí být zastaveny.
Nemáš na vybranou. Buď ty nebo oni. Zabíjej!!!

vladislaus
  8. 6. 2013, 17:00
Začátek byl svižný a vtipný, ale dál se příběh nějak rozmělnil, ke čtení jsem se musel nutit, bylo to nezáživné a nudné.
Magyana
  27. 4. 2013, 7:53
Docela dobrá scifárna, mezi nejkvalitnější bych to rozhodně neřadila, ale čte se to moc dobře, takže pokud máte den dva volno, klidně do toho jděte. Jedním slovem oddechovka.
jehlaspichlas
  15. 8. 2011, 19:35
Všichni básník, kdovíjak skvělý je to román, jen mě po pár stránkách zklamal. Jde o
průměrnou kvalitu. Daleko víc se mi líbil Philip Kendred Dick.
ondrasek
  22. 6. 2014, 6:39
Obsahuje spoiler spoiler Nápad, kdy je člověk ovládaný parazitujícím organismem, se mi líbí a i když je dnes na toto téma spoustu knih (Pavučina snů) či filmů (Invaze), tak v roce původního vydání to musela být celkem originalita.
Příběh samotný je svižný a krom romantických pasáží mu nemám co vytknout - tím myslím když např. životem i ženami otřískaný agent se chce mermomocí oženit poté, co potká krásnou agentku - kterážto se po svatbě promění z cinické sexbomby v puťku domácí hovoříce již jen "Ano, drahý" a "Jak si přeješ, drahý"... no asi to tak v té době před více jak šedesáti lety fungovalo.
Ale hlavní linie se samozřejmě točí kolem slimáků a s tou jsem byl spokojen, takže dávám poctivých 80%.
LadysR2
  6. 3. 2013, 10:31
Tenkrát jsem četl jedním dechem. Spolu s Dnem trifidů moje nejoblíbenější sci-fi. V Americe přistane UFO a zpráva jde do éteru. Pak se ale najednou zprávy mění, že prý je to kachna a utichne to. Jenže už v tom tajně slíděj američtí agenti. A pak děj sviští. Kdo je loutka ovládaná vetřelcem a kdo ne?
SADS
  29. 8. 2016, 18:30
Vládce loutek rozhodně doporučuji, je to jedna z těch normálnějších knížek od R.A.H. Pamatuju si že mě z některých pasáží šel mráz po zádech, ale některé jsou z dnešního pohledu už dost naivní. Přece jenom je to starší ročník. Doporučuji.
vlkcz
  24. 5. 2012, 0:34
Jedna z mála knížek, které se mi dostaly až do snů (vlastně si vybavuju už jenom Jiráskovo Proti všem, ale to jsem měl 40 horečky), a že to nebyly sny pěkné. Sci-fi horror, který má spád, humor a umí překvapit.