To, co je moje

To, co je moje
Originální název: Det som er mitt

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-242-2447-3

Euromedia Group (2009) 978-80-242-2447-3 350

Školní aktovka a kytice podbělu - jen ty zbyly po devítileté Emílii, jinak se po ní slehla zem. O šest dní později unesou v noci z postele malého Kima. Ten se však zase brzy objeví. Mrtvý, ale bez známek násilí. U jeho těla leží cár papíru se vzkazem: Tady máš, co zasluhuješ. Inger Johanne Vikovou, psycholožku a zároveň matku malého dítěte, únosy vyděsí, stejně jako lidi v širokém okolí. Detektiv Yngvar Stubo se ji snaží přesvědčit, aby mu pomohla vypátrat pachatele. Viková je právě ale pohlcena studiem starého případu vraždy a znásilnění, proto jakoukoli spolupráci s policií odmítá. Když však uprostřed dopravní špičky zmizí z autobusu plného lidí další dítě a nikdo si nevšimne ničeho podezřelého, Inger Johanne změní názor a pustí se do vyšetřování složitého případu. Aby se Viková a Stubo mohli dostat k tomu, kdo unáší a vraždí děti, musejí nejdřív zjistit, proč a komu se chce pachatel pomstít... (Založil/a: Antonín)

Anne Holt Anne Holt
*16.11.1958

karkulin1982
  25. 5. 2014, 21:30
Pro mě naprosto průměrná detektivka. Ve chvíli, kdy měl přijít "wow efekt", pro mě osobně nepřišel. Kniha se četla výborně, hlavní kladné postavy mi byly sympatické, ale jinak si za pár měsíců na děj ani pořádně nevzpomenu.
Vera_28
  6. 5. 2014, 10:35
Podle mého názoru výborná detektivka, opravdu výborná, určitě si od autorky přečtu i další knihy. Děj se táhne, ale opravdu jako v životě, nenudí. Částečně je kniha inspirovaná skutečnou událostí. Autorku bych kvalitou přirovnala k Jo Nesbovi. Byla jsem ráda, že byl děj sklouben a vyústěn tak, jak byl. Já osobně jsem prostě nadšená.