Originální název: Života sladké hořkosti

ISBN: 80-85837-72-2

Ametyst (2005) 80-85837-72-2 242
Librex (1998)
Sfinga (1992)

Vzpomínky Lídy Baarové, zřejmě nejznámější české filmové herečky mezi válkami a krátce po ní, herečky, která má na co vzpomínat. Oslnivá kariéra v českém a zejména německém filmu, úspěšné snímky, jež se líbily divákům v celé Evropě, nepřijatá nabídka z Ameriky, ale i závist, intriky, hektické vypětí, senzace bulvárního tisku, to všechno tvoří vnější rámec vzpomínání. V něm se odvíjejí herecké epizody, vzpomínky na mládí, na první krůčky ve filmu, na herecké, režisérské i politické celebrity, v jejichž světě se po jistý osudový čas život Lídy Baarové odehrával. A pak dvojí pád, z nichž ten druhý téměř smrtelný. A nová práce, nová naděje ve filmu a v divadle, v jiném než v českém prostředí. A klidný, vyrovnaný úsměv na závěr života, jenž se z odstupu jeví tak sladký a hořký zároveň. (Založil/a: Milena)

Lída Baarová Lída Baarová
*07.09.1914 - †27.10.2000

FireTight
  9. 12. 2011, 12:09
Příjemné vzpomínání jedné z nejznámějších českých hereček první republiky. Kdo ví, zda je část o "pravdě s Goebbelsem" skutečně pravdivá nebo ne, to se už zřejmě nikdo nikdy nedozví. Ale co, i kdyby si Lída tuhle pasáž svého života přikrášlila, nic to nezmění na tom, že se to hezky četlo!
zlatuzka
  19. 4. 2016, 21:18
Mám ráda autobiografie. Byla to zajímavá žena s ještě zajímavějším životním příběhem. Četla jsem se zaujetím.