Za vším hledej doktora Ženu aneb Další hra se slony

Za vším hledej doktora Ženu aneb Další hra se slony Originální název: Za vším hledej doktora Ženu aneb Další hra se slony

Tichý syndikát - 2006
ISBN: 80-239-7665-6

Tichý syndikát (2006) 80-239-7665-6 152

Dnes v časných ranních hodinách jsem zadržel podezřelou skupinu individuí. Takzvaný Monstrkabaret Freda Brunolda je skupina asociálních typů, podle všeho psychicky narušených a nepřátelského smýšlení vůči našemu socialistickému zřízení. Samotný Fred Brunold, principál, je na první pohled zdevastovaný člověk, fyzicky i psychicky. Je dost možná pod vlivem omamných látek. Tito západní "umělci", jak jsme brzy zjistili, převážejí v jedné z marigotek zdeformovaného tvora, který je s největší pravděpodobností lidskou bytostí. Při výslechu Brunold vykládá zamotaný příběh, jsou to nesmysly, které ovšem způsobují, že stále víc ztrácím souvilosti. Informace, které podává, jsou nebezpečné fantazie, zatahuje do toho moji rodinu, neznámo odkud zná mého vnuka. Před chvíli se v kanceláři objevil nějaký zakrslík, trpaslík, Fredovo dvojče, výplody jeho choré mysli zamořují vzduch v mojí kanceláři, nevím, kolik už je hodin, jako bych tu seděl několik let a poslouchal Brunoldovo žvanění, dřív, než mě ten chlap úplně odrovná, musím se pokusit...
Nedokončený záznam výslechu, který vedl kapitán Václav Štulec, celník na slovensko-ukrajinské hranici Ubľa-Malyj Bereznyj jedné podzimní neděle v polovině 80. let 20. století. Tentýž den kapitán Štulec zmizel beze stopy. Od té doby je nezvěstný. (Založil/a: Milena)