Kevin z Locksley

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Moba - 1996
ISBN: 80-7173-640-6

Moba (1996) 80-7173-640-6 216

První kniha série Kevin z Locksley. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Kevin z Locksley, Rytíř z Alexandrie, Druidové ze Stonehenge a Cesta na sever.

Jednoho dne se v lesích kolem Nottinghamu objevil cizí mládenec. Představil se jako Kevin a tvrdil, že je nevlastní bratr Robina Hooda. Zpočátku mu nikdo nevěřil, ale když své tvrzení doložil dokumentem s pečetí, uznal ho Robin jako bratra. Kevin věděl o rozsáhlém spiknutí, které se týkalo osoby krále. Robin svého bratra pověřil nebezpečným úkolem - chránit život velkého krále - Richarda Lví srdce.

PS: moje první fantasy, kterou jsem, ještě na základní škole, přečetl. (Založil/a: Parm)

Bloodym
  4. 12. 2013, 18:03
U knihy mě zaujal název. Protože po přečtení Robina Hooda (který mě bavil snad ve všech zpracováních) to bylo velmi vítané zpestření, jiný pohled na příběh. Na základce tato série patřila mezi mé oblíbené.