Svatá krev a svatý grál

Svatá krev a svatý grál Originální název: Holy Blood and the Holy Grail

Rybka Publishers - 2006
ISBN: 80-86182-99-1

Rybka Publishers (2006) 80-86182-99-1 471

Rozšířené ilustrované vydání knihy, ze které čerpal inspiraci Dan Brown při psaní románu Šifra mistra Leonarda a která se kvůli tomu stala předmětem mezinárodního soudního sporu. Shrnuje historické bádání tří erudovaných historiků, kteří na rozdíl od romanopisců nepředkládají smyšlenky, nýbrž rekonstruují fakta. Kniha však nepřináší pouhou suchopárnou faktografii, nýbrž je i strhujícím čtenářským zážitkem a dobrodružstvím.
Když se autoři před třiceti lety pustili do pátrání po malém tajemství, které se vynořilo ve francouzské vesničce Rennes-le-Chateau koncem 19. století, kdy se při rekonstrukci místního kostela našly šifrované pergameny, netušili, že jsou na stopě jednoho z největších odhalení 20. století – odhalení, které zcela promění náš pohled na historii. Netušili, že mnohaleté trpělivé pátrání je přivede k objevům, které radikálně zpochybní veškeré naše dosavadní poznatky o historii křesťanství a dějinách Evropy vůbec. (Založil/a: Milena)

Michael Baigent Michael Baigent
*27.02.1948 - †17.06.2013

Richard Leigh Richard Leigh
*16.08.1943 - †2007

Henry Lincoln Henry Lincoln
*1930

moonchild
  21. 9. 2013, 12:44
Výborná kniha.Opravdu.Je tam skvělá historie křižáků.Kdo má rád knihy dana Browna tak to musí mít doma.Doporučuji.
Peeters
  4. 6. 2013, 0:00
Prvně čteno v době, kdy vrcholila DaVinciho horečka. Řekl jsem si: Úžasné, famózní! Znám největší pravdu všeho a jsem Ředitelem zeměkoule. Pak Brown-vlna pominula a já se k příběhu vrátil. Tentokrát jsem jej studoval důsledněji a sám narazil na několik různých pohledů a protimluvů přímo obsažených v knize. Vycházel jsem ovšem pouze z obecné síly selského rozumu, protože prameny uváděné v odkazech k bádání jsou tak obsáhlé, že chybí snaha je dohledávat. Začal jsem váhat a pochybovat, že samotná kniha je skvělá fikce, podobná jak Šifra mistra Leonarda, pouze jen dělaná více metodicky pro BBC. Korunu tomu všemu dal nedávno zveřejněný francouzský dokument, kde je řečeno, že tato kniha, byť se tvářící jako seriózní, je ve skutečnosti blábol psaný tak, aby maximalizoval zisk autorům. Tak kde je vlastně pravda? :D
Ondřej Havala
  17. 11. 2016, 21:43
Podklad pro slavnou Šifru mistra Leonarda je psán docela poutavou formou. Důležité je nehledat v tom odpovědi na staré známé otázky. Zde se pohybujeme čistě v rovině spekulací.
Anachis
  16. 7. 2015, 8:07
Ať je to fikce či realita, tahle kniha prostě zaujala! A rozhodně splnila mé očekávání, možná i předčila.