Nad propastí

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nava - 2007
ISBN: 978-80-7211-250-0

Nava (2007) 978-80-7211-250-0 332

Východní Evropa, 15. století.
Malá vesnice v Transylvánii je krutými inkvizitory proměněna v trosky a popel. Ti, co přežili, jsou odvlečeni, brutálnímu přepadu unikne pouze mladý Frederic.
Frederic si uvědomí, že záludný čin byl namířen výhradně proti Andrejovi, bojovníkovi s mečem. Andrej ovšem mladého muže vypátrá a vezme ho s sebou na dobrodružnou a neuvěřitelně nebezpečnou cestu napříč Transylvánií.
Frederic brzy pojme hrozné podezření: Andrej, který dokáže procházet téměř bez úhony ohněm a snadno přežívá i nejtěžší zranění, musí být ve spolku s ďáblem! Netuší, že Andrej patří k posledním nesmrtelným, kteří za svůj věčný život platí vysokou cenu.
Při pátrání po Fredericově odvlečené rodině narazí oba muži na společenství nesmrtelných a mocichtivých rytířů, kteří je nemilosrdně vlákají do pasti. (Založil/a: Parm)

Moreanne
  16. 5. 2014, 23:03
Příběh není bůhvíjak propracovaný a pokud čtenář dává aspoň trošku pozor, tak je vyloženě průhledný. Bohužel je tak na úrovni jednodušších příběhů pro mládež. Leckdy naivní, s nesmyslnými zvraty a okamžiky, kdy si autor dělá ze čtenáře vyloženě dobrý den. Všemu nasazuje korunu naprostá absence redakčních úprav - nešťastný (nekvalitní) překlad, na kterém snad ani nespočinulo oko korektorovo, natož jeho tužka. I proto se kniha dost špatně četla. Další knihy tohohle autora si s radostí nechám ujít.
PeťkaW.
  22. 12. 2012, 10:04
Námět knihy je zajímavý. Děj čtivý, postavy propracované, prostředí taky. Ale něco mi na knize nesedělo. Některé motivy a myšlenky postav se zbytečně často opakovaly, kniha je zbytečně rozvláčná a dlouhá a konec na úkor toho hodně zkratkovitý a jakoby... nedotažený. Z posledních stránek jsem měla pocit, jako by je psal někdo úplně jiný, než zbytek knihy. Čekala jsem, že dozvíme mnohem víc, ale třeba si autor ta největší překvapení nechává na další díly. I přesto si myslím, že kniha mohla být propracovanější a "dotaženější".
bronn
  10. 11. 2013, 18:33
Povedené fantasy dílo děj má slušný spád a několikrát mě autor překvapil. Krásné dobrodružství pro zimní dny.