Vampýr

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nava - 2007
ISBN: 978-80-7211-259-3

Nava (2007) 978-80-7211-259-3 312

Východní Evropa, 15. století.
Během pronásledování otrokářské lodi padnou Andrej s Fredericem do zajetí piráta Abu Duna. Již brzy jsou však zapleteni do sporů s mnohem mocnějším protivníkem.
Hrůzu nahánějící dračí rytíř v krvavě rudé zbroji, který se blíží v doprovodu inkvizitora Domenica, napadne loď a pobije její osazenstvo. Ti, co přežili, se spojí a vydají se pátrat po strašlivém rytíři.
Andrejovi a Abu Dunovi se skutečně podaří dračího rytíře Vlada Dracula, zvaného Nabodávač na kůl, vystopovat. Ten je však uvězní ve svém hradě a podnikne všechno, aby pronikl do temného tajemství nesmrtelnosti. Andrejovi se podaří z dějiště hrůzy uniknout. Ale Frederic a Maria, žena, kterou miluje, zůstávají v zajetí Draculově. (Založil/a: Parm)

PeťkaW.
  28. 12. 2012, 9:23
Druhý díl je o poznání živější, akčnější a propracovanější, než jeho předchůdce. Výborně se čte, všechno bez problémů odsýpá. Co mi ale vadí, je neustálé opakování. Nevím, jestli je to chyba překladatele nebo autora, ale aby byl na jedné stránce klidně 3x zmíněn stejný motiv prakticky stejnými slovy, to jsem už dlouho neviděla. Takhle se to těžko popisuje, ale kdo knihu četl, určitě si toho musel všimnout. Mám z této tetralogie hodně smíšené pocity. Děj je opravdu zajímavý, originální, ale autor z něj nevymáčknul to podstatné a pořád se motá okolo samotného jádra. Snaží se dělat tajemného, ale tohle schovávání je už přehnané. Zaměřuje se na okolní věci, ale ne na to podstatné. Mě osobně třeba zajímá, co všechno hlavní hrdina umí, jak se vlastně přesně stal tím, čím je a tak dál... nechávat si to všechno na poslední díl není (dle mého názoru) chytré.
Veru.K
  1. 9. 2014, 16:28
Vampýr je stejně úžasný jako Nad propastí, možná více akční, ale určitě stejně skvělý jako jednička. Už se těším až si v knihovně půjčím další díl
KnihomolkaMary
  4. 7. 2016, 23:42
Oddechová kniha, mé oblíbené doby. Poutavý děj. Ovšem chybělo mi tam lepší vyobrazení charakteristiky hlavních postav. Všechno se spíše soustředilo na průběh děje. Hlavní zápletka se ztratila mezi naléhavým množstvím informací. Není to špatná kniha ale je taková nemastná neslaná. Mám z ní smíšené pocity.
lyttos
  4. 9. 2014, 12:11
Popravdě mě knížka moc nebavila, četla se velmi jednoduše, ale bohužel mi přišlo, jako by ji psal někdo mladší než já (četla jsem ji asi v 17). Pro mě nezajímavý příběh.