Smrtelná rána

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Nava - 2008
ISBN: 978-80-7211-288-3

Nava (2008) 978-80-7211-288-3 239

Střední Evropa, 15. století.
Když válečník Andrej zachrání z hranice, na níž se upalují čarodějnice, mladou cikánku Alessu, netuší, že toto setkání změní jeho život. Následná pouť do Bavorska, kde by rádi zjistili více o původu nesmrtelných, dovede Andreje a Abu Duna do malé vísky jménem Trentklamm. Místní je přijmou nanejvýš nedůvěřivě. Zdá se, že cizinci tu nejsou vítáni. Jediný Birger nabídne oběma pocestným příbytek a objasní důvody zdrženlivosti zdejších obyvatel: před nějakým časem přepadli poklidný Trentklamm příslušníci starého ďáblova kultu a unesli ženy a děti.
Mezi unesenými je i Birgerova dcera. Při pokusu o její osvobození padnou Andrej s Abu Dunem do pasti démonického tvora. Po zuřivém boji, který Andrej jen tak tak přežije, začne pozvolna ztrácet své nadlidské schopnosti. Zjistí, že tajemství nestvůry je spjato s jeho vlastní existencí více, než by mu bylo milé. (Založil/a: Parm)

PeťkaW.
  28. 12. 2012, 9:29
A znovu to hrozné opakování. Teď se v komentářích opakuju už i já, ale když to může dělat spisovatel ve třech knihách, které spadají do jedné ságy...?! Třetí díl je opět o trošku lepší. Zatím asi nejčtivější a nejnapínavější ze všech dílů. Působí na mě ale tak, že autor už nevěděl, o čem psát. Ve všech (zatím) třech dílech jsou stejné motivy. Málokdy se vidí, aby se spisovatel tak pevně držel rámcové kompozice v jedné sáze. Tady je to ale opravdu jak přes kopírák. Hlavní hrdina někam jde, narazí na problém, objeví se průvodce (nebo spíš nějaký známý záporné postavy), ten mu celou dobu pomáhá a tváří se jako svatoušek, aby se z něj na konci vyklubal podrazák a ten největší hajzlík. Začíná to na čtenáře působit tak, jako by četl jeden příběh, jen lehce obměněný a v jiném prostředí. A vsadím se, že 4. díl bude to samé.