Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Smrtelná rána

82%
4 19
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Smrtelná rána Originální název: Der Todesstoß
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Nejnovější vydání:
Nava - 2008
ISBN: 978-80-7211-288-3
Počet stránek: 239
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 32x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nava (2008) 978-80-7211-288-3 239

Střední Evropa, 15. století.
Když válečník Andrej zachrání z hranice, na níž se upalují čarodějnice, mladou cikánku Alessu, netuší, že toto setkání změní jeho život. Následná pouť do Bavorska, kde by rádi zjistili více o původu nesmrtelných, dovede Andreje a Abu Duna do malé vísky jménem Trentklamm. Místní je přijmou nanejvýš nedůvěřivě. Zdá se, že cizinci tu nejsou vítáni. Jediný Birger nabídne oběma pocestným příbytek a objasní důvody zdrženlivosti zdejších obyvatel: před nějakým časem přepadli poklidný Trentklamm příslušníci starého ďáblova kultu a unesli ženy a děti.
Mezi unesenými je i Birgerova dcera. Při pokusu o její osvobození padnou Andrej s Abu Dunem do pasti démonického tvora. Po zuřivém boji, který Andrej jen tak tak přežije, začne pozvolna ztrácet své nadlidské schopnosti. Zjistí, že tajemství nestvůry je spjato s jeho vlastní existencí více, než by mu bylo milé. (Založil/a: Parm)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

PeťkaW.
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 12. 2012, 9:29
A znovu to hrozné opakování. Teď se v komentářích opakuju už i já, ale když to může dělat spisovatel ve třech knihách, které spadají do jedné ságy...?! Třetí díl je opět o trošku lepší. Zatím asi nejčtivější a nejnapínavější ze všech dílů. Působí na mě ale tak, že autor už nevěděl, o čem psát. Ve všech (zatím) třech dílech jsou stejné motivy. Málokdy se vidí, aby se spisovatel tak pevně držel rámcové kompozice v jedné sáze. Tady je to ale opravdu jak přes kopírák. Hlavní hrdina někam jde, narazí na problém, objeví se průvodce (nebo spíš nějaký známý záporné postavy), ten mu celou dobu pomáhá a tváří se jako svatoušek, aby se z něj na konci vyklubal podrazák a ten největší hajzlík. Začíná to na čtenáře působit tak, jako by četl jeden příběh, jen lehce obměněný a v jiném prostředí. A vsadím se, že 4. díl bude to samé.