Antarktida: Zmrtvýchvstání

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-458-8

BB art (2009) 978-80-7381-458-8 334

Nový temný světadíl hrůzy. Vstup jen na vlastní nebezpečí. Svět zápolí o nárok na nový kontinent… Zemská kůra se vlivem geologických posunů přemísťuje, dochází k přesunům světadílů a umírá spousta lidí. Svět se potýká s globální katastrofou a snaží se postarat o miliardy lidí bez domova. Jako nová naděje se rýsuje Antarktida, která náhle roztála a stala se vzkvétající oázou. Světové velmoci se místo vedení světové války, kterou by žádná země nevydržela, uchylují k soupeření o dosažení centra Antarktidy. Tři vítězové soutěže si kontinent rozdělí. Do tohoto závodu je vtažena i Mirabelle Whitneyová, jedna z mála odborníků na tento světadíl, kteří přežili. Jako členka americké speciální jednotky se do Antarktidy vydává a střetává se s nebezpečím, jež daleko překonává i její nejhorší obavy. Strašnější než trpká historie rozervané rodiny, než ohavné záměry jejich lidských nepřátel, než prehistorické stvůry znovuzrozené díky anhydrobióze jsou – nefilové. … aby zjistila, že už je obsazeno. (Založil/a: Svatoslav.Svatomír)

Jeremy Robinson Jeremy Robinson
*22.10.1974

Very.N
  13. 6. 2016, 13:24
Miluju postapokalyptické knížky, ale tohle teda opravdu nedávám. Typicky stupidní americké pojetí knížky, jednoduše psaný text jako pro žáky první třídy a ti dinosauři byli "třešničkou na dortu". Lidé tam mizí a zase se objevují, slzy dojetí mi to ale nepřineslo. Autor ukazuje, že Američani jsou ti nejhustější, nejhodnější a nejvíc super lidi na světě a jejich kouzlu propadne nejeden fanatický blázen. Shrnula bych to tak, že autor zpatlal Jurský park, Den poté, Postradatelní a srdceryvné slátaniny o návratech údajně mrtvých a z toho vznikl tenhle paskvil.
HELLBOY-DB
  12. 2. 2014, 21:39
Musím uznat, že úvod se hodně povedl, ale v momentě, kdy se začala řešit podstata katastrofy, došlo k menšímu zaškobrtnutí, způsobeného tím, že se autorovi nepodařilo prodat to, co se přihodilo s takovou přesvědčivostí, jak se mu to dařilo na prvních stranách. Jak se ale děj přenesl na Antarktidu, tak jsem postupně na pravidla, jaká byla zvolena, začal díky následnému vývoji událostí nechtěně přistupovat a odměnou bylo, že se příběh navrátil téměř k úvodním kvalitám. ===80%
Pajaanch
  3. 2. 2016, 20:04
Zajimavy a napinavy zacatek ve stylu postapo. Vedecky pojaty scenar. Popravde jsem cekal na antarktide trochu jinou hrozbu ve stylu zombie ale urcite ne dinosaury :)
Kazdopadne nasledne pojeti biblicke potopy a starozakonnich postav me oslovilo. A prijemne jsem se bavil. Mocensky podtext uz jsem nevnimal protoze uz to prestalo byt dejove podstatne.
Celkove prijemna a rychla cetba s useknutym a odflaknutym zaverem.