Dračice a mazánek

Dračice a mazánek Originální název: Twilight Children

Portál - 2009
ISBN: 978-80-7367-601-8

Portál (2009) 978-80-7367-601-8 304

Zkušená dětská psychoterapeutka a speciální pedagožka poutavě vypráví příběh Cassandry a Drakea. Cassandra byla unesena vlastním otcem a po několik let byla držena na neznámém místě. Když ji našli, nikdo ji nepoznával, z dobrosrdečné a učenlivé dívenky se stala nezvladatelná malá nestvůra, s níž si nikdo nevěděl rady. Drake je na rozdíl od Cassandry domácí mazlíček, ale na veřejnosti, tedy ani ve škole, z něho nedostanou ani slovo. Po dlouhé a nekonečně trpělivé terapii se autorce-terapeutce podaří s oběma dětmi navázat kontakt a vrátit je do společenství dětí a rodiny. (Založil/a: Snehyk)

Torey L. Hayden Torey L. Hayden
*21.05.1951

marcellia
  8. 1. 2014, 18:24
Jako vždy-bezvadná! Knížky od T.H. se mi líbí všechny,styl vyprávění,i to,jaká je jako člověk,v neposlední řadě jsou to všechno velmi zajímavé příběhy!
KayTee
  18. 10. 2013, 11:59
Moje první Torey a hned jsem nadšená. Jsem taky speciální pedagog a v knize jsem viděla hned několik svých dětí. Po dočtení jsem si okamžitě půjčila Sebranku. Je skvělé vidět lidský přístup, přemítání obav, jestli to děláme správně,... Taková je i realita..
Daniel Janko
  20. 10. 2016, 6:35
Opět skvělá kniha. Myslím že snad větší drama jsem nečetl - v dobrém slova smyslu. To napětí jak to je a dopadne s Drakem - tolik otevřených variant.
Co k tomu dodat - další kniha o dětech co nikdy nebudou stát ve středu pozornosti a přesto jsou lidé co je mají rádi a oni mají rádi je.
Klobouk dolů před Torey co dokázala ...
HáTa94
  24. 7. 2016, 20:11
Kniha se mi moc líbila, i když jsem se musela přes začátek trochu prokousat. Příběhy obou dětí byly opět velmi zajímavé. Určitě by mě potěšilo více informací o Drakeovi, ale takový je prostě život. Nikdy není vše takové, jaké bychom si představovali a přáli.
nelik
  20. 1. 2013, 10:56
Opět perfektní kniha se zajímavým tématem. Hlavně příběh Drakea ve mě zanechal hluboký zážitek. Zajímavé jak někdy nejbližší okolí může i když možná ne zcela vědomě přispět k vzniku nebo prohloubení problému...Obdiv autorce za výdrž!