Zkáza

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Nava - 2008
ISBN: 978-80-7211-309-5

Nava (2008) 978-80-7211-309-5 282

Východní Evrope, 15. století.
Celý rok hledají Andrej s Abu Dunem cikánskou tlupu a její vědmu, puuri dan, o níž jim krátce před svou smrtí vyprávěla Alessa. Na břehu řeky znenadání narazí na dívku, o níž se Andrej zpočátku mylně domnívá, že v ní poznává Alessu.
Děvče se ukáže mnohem nebezpečnější, než oba poutníci tušili. S pomocí svých bratrů Andreje a Abu Duna napadne - a přestože jsou všichni teprve děti, nebezpečně je poraní. Když se oba přátelé proberou, jsou v cikánském ležení a po záhadných dětech není ani stopy. Andrej nakonec puuri dan nalezne. Setkání pro něj skončí rozčarováním, neboť ani ona jeho otázky nemůže zodpovědět. Říká si však, co asi všechno ví? Andrej cítí, že nablízku na něj číhá neznámá síla. Bude jí muset čelit. (Založil/a: Parm)

Parm
  28. 5. 2010, 22:35
Hohlbein sérii bohužel zakončil úplně jinak,než jsem čekal. Sice zajímavě,ale místo bojů (které jsem čekal, a hlavně,které jsem si přál) to byla více méně jen samá úvaha a přemýšlení hlavního hrdiny,kterému pořád nedochází,co se vlastně děje.