Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Africké cesty II.

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Africké cesty II. Originální název: Africké cesty II.

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 1955
Počet stránek: 251
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (1955) 251

Vávrovy “Africké cesty”,konané v letech 1931, 1937 a 1947 a jednotlivě vylíčené v knihách “Tuareg, poslední mohykán pravěkého člověka saharského”, “Země zadávená žízní” a “Zastřená tvář Afriky”, se zde slily v jedno jediné pásmo, jednu zkušenost, jedno panorama: nádherná i polorozpadlá města, krajiny pusté jako “po stvoření světa”, bohatství, lesk, přepych - a bezměrná ubohost, bída a zotročení barevných afrických plemen - z toho všeho je utkaná široká a pestrá osnova této dvojknihy, v níž se v poutavě prudkých kontrastech prolíná minulost i přítomnost berbersko-arabské Afriky.
Autor není cestovatel ve starém smyslu toho slova. Jaroslav R. Vávra je romanopisec; jeho cesty nejsou jen toulkami za svítivými kraji Orientu. Cestuje, aby studoval, ověřoval si poznatky národopisné, zeměpisné, sociální a historické. Ať na troskách starověkého Kartaga vypravuje tragedii poslední války Punů s Římany, ať v kvetoucím městě Konstantině vypráví dobrodružné osudy velkého krále Massinissy, ať podle starých zážitků líčí dávné obrazy minulých společností, dožívajících dnes již jen v hladu, bolácích a v hadrech ve kterémsi koutě nesmírné Sahary, vždycky dovede roznítit i udržet pozornost čtenáře.
Tato kniha je pečlivě autorovým výborem všeho podstatného a definitivního ze tří obsáhlých knih - tří pohledů v rozmezí téměř dvaceti let.
Velkí počet autorských fotografií, řada kreseb, plánků a map doprovází toto dílo, upravené dnes především pro mladé čtenáře. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace