Lord z planety Země

Argo - 2009
ISBN: 978-80-7387-326-4

Argo (2009) 978-80-7387-326-4 530
Triton (2009)

Může se stát, že odvážný mladík zachrání v parku holčičku před dotěrnou partou chuligánů. A po čase se ukáže, že se jednalo o princeznu vzdálené hvězdné soustavy, která ho požádá o pomoc. Jeho souboj s nežádoucím nápadníkem je pouhou předehrou v lavině událostí, v nichž hraje stále významnější roli. Účastní se mezihvězdných válek kosmických civilizací, které zaplňují celý vesmír, odhaluje tajemství civilizace Rozsévačů. Vzdálenosti ani čas nejsou omezením, zbraně jsou hodny velikosti bitev.

Povídka:
- Princezna stojí za smrt (Princessa stoit smerti)

Romány:
- Neexistující planeta (Planěta, kotoroj nět)
- Skleněné moře (Stěkljannoje more)

vladislaus
  9. 10. 2011, 15:54
Velice příjemná četba. Pořád vás to nutí číst dál a dál. Je to vlastně kosmická pohádka pro dospělé, ale autor jako vždy přichází s morálním poučením.
Ciba
  22. 9. 2015, 14:53
Po delší době jsem zabrousil zpět k Lukjaněnkovi a zázrak se nekonal. Spíše naopak. Po dvě třetiny této bichle jsem se k mé neradosti docela nudil. Lord z Planety Země je vlastně troj-kniha (povídka tempem i vyprávěním výrazně válcuje delší kusy) a označil bych ji za autorův horší průměr. Společnou řeč jsem nenašel ani s hlavní postavou, která se tak nějak plácá na místě a místo činů stále filozofuje, ani se světem spojeným bájnými Chrámy. Ve srovnání s dalšími space operami z pera tohoto předního ruského fantasty (Hvězdy, ty studené hračky, Svět stínu, Konkurenti) Lord zaostává ve všech faktorech. To, že se mi tato kniha netrefila do vkusu, však ještě neznamená, že je to úplný blaf. I Lukjaněnkův horší průměr je totiž pro některé autory spisovatelskou metou, na kterou nikdy nedosáhnou.
Zlatokrt
  8. 5. 2014, 23:33
No, nějak nevím. Začátek byl celkem fajn, i když byl text jaksi kostrbatější, než je u mnoha Lukjaněnkových knih zvykem, ale závěr byl stále zamotanější a podivnější... Patrně mi chyběl nějaký návykový stimulant, který by tu přehršel slov utřídil do srozumitelnější podoby. Shrnuto a podtrženo, tohle je pro mě jedna ze slabších autorových knih.
Naharr
  4. 12. 2012, 14:08
Krásná kniha. Od "malého" začátku až po boj o osud civilizací ve vesmíru. Nádherný, romantický příběh, který nepostrádá dostatek akce, ani - jak je u Lukjanenka zvykem - lehce filosofické úvahy o všem možném.