O Bruncvíkově soše

O Bruncvíkově soše
Originální název: O Bruncvíkově soše

Nezjištěno / Jiné - 2005

Nezjištěno / Jiné (2005) 24

Obrázková, plně ilustrovaná kniha vypráví pověst O Bruncvíkově soše, která již mnoho let stojí při malostranském pilíři věhlasného pražského Karlova mostu. Autor barvitě vykresluje mnohá dobrodružství, která zažíval statečný bohatýr Bruncvík na svých výpravách doma i za hranicemi naší vlasti a odhaluje kouzelnou moc slavného meče, kterým Bruncvík vládl ve svých bojích. Celostránkové ilustrace namalovala Lucie Dvořáková, naše přední ilustrátorka převážně dětských knih, která již získala za svoji tvorbu mnohá prestižní ocenění. Kniha vychází jako první české vydání v edici Slavné pověsti pražské a oslovuje především malé čtenáře. Svojí vysokou uměleckou úrovní je určena také dospělým.
Počátkem roku 2006 vyjde v této edici další pověst O pražském milostném Jezulátku, která bude vyprávět o této dnes již světoznámé sošce, kolem které se šíří tolik zvěstí. O Jezulátkově zázračné moci a nadpřirozené pomoci všem lidem, kteří ho žádali a dovolávali se přímluvy k vyslyšení svých proseb. (Založil/a: Milena)