Město Velké Bohyně

Originální název: Město Velké bohyně

Praha Mystica - 2006
ISBN: 80-86767-03-5

Praha Mystica (2006) 80-86767-03-5 175

Čtenáři v knize objeví množství informací a nových souvislostí. Poznají známá i zcela neznámá místa v Praze a jejím přilehlém okolí. Dozví se, že úloha ženy hrála v historii naší země výjimečnou roli. Kniha odhaluje skrytý charakter města, které bylo v pravěku posvátným územím Velké Bohyně a jak osud města změnili první Přemyslovci. Přibližuje roli kamenného knížecího stolce na vrchu Pražského hradu. Dále popisuje například záhadný pahorek Žiži či magický kamenný kruh kolem Prahy. Autor podrobněji vysvětluje skrytý smysl centrálního prostoru secesního Obecního domu, Primátorského salónku. Ten jedinečně navrhl a vytvořil velmistr Svobodných zednářů Alfons Mucha. Bohatou textovou část podtrhuje přehledné grafické provedení doplněné množstvím původních fotografií. Elegantní obálka s kombinovanou laminací s hlavním titulem provedeným ve zlatě potěší oko čtenářovo. Příjemný formát umožňuje knize být průvodcem po známých i neznámých místech Prahy.

- vyšlo v edici Krásy a tajemství České republiky (Založil/a: Milena)

rosavtrave
  10. 11. 2011, 21:06
Vzhledem k tomu, že se knížka zabývá spíš hodně pravěkem až raným středověkem mě moc nezaujala, nicméně nic jí neubírá na kráse (mnoho hezkých fotografií) a velmi dobře psaném textu mého oblíbeného autora Bohumila Vurma.