Originální název: A Storm of Swords

Talpress - 2013
ISBN: 978-80-7197-496-3

Talpress (2013) 978-80-7197-496-3 624
Talpress (2002) 80-7197-200-2 624

Třetí kniha série Píseň ledu a ohně. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů a Hostina pro vrány.

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce.
Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.
Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží...

Druhá kniha ze dvou. (Založil/a: Parm)

Tiwala
  18. 2. 2013, 9:08
Abych to shrnula ... Naprosto báječná a návyková kniha, ve které mi G.R.R.Martin pozabíjel většinu oblíbených postav :D.
anishta
  19. 6. 2013, 22:07
Jestli jsem předtím žrala jeho knihy, které už byly obsahově natočeny v seriálu, tak teď to baštím ještě víc, protože nevím co příjde a překvapuje mě to, překvapuje a fascinuje... Jonův, Aryin a Tyrionův osud a pokračování jejich příběhu... Ach, naprostá paráda... Opět se opakuji, ale ihned navazuji dalším dílem...
Ivulina
  9. 2. 2013, 7:13
Strhující. Je pravda, že stále čekám na chvíli, kdy z děje vystoupí nějaký můj již zesnulý hrdina - a přidávám se k thierry ohledně mizení postav (popravu ze Hry jsem ještě nepřekousla!). Ale pořád čtu a pořád se divím, nadávám nebo slavím. Drogy absolutně odmítám, ale v tomhle jsem až po uši.
Snad bude mít Píseň kromě začátku taky konec. Někdy to velmi rychle zaplane a pak ještě rychleji zhasne. Každopádně nejkomerčněji napsaný díl ságy. Víno, ženy, zpěv... zdá se, že Anakreon ještě žije.
LuciusWlk
  28. 5. 2012, 9:22
Martin se nám rozhodl krapet protřídit hrdiny a nemá problém nechat poumírat kohokoli. Na druhou stranu se objevují nové postavy a píseň se nám pěkně zamotává. Autorův styl mě navíc udržuje stále ve zvědavosti a očekávání. Jen doufám, že se s toho nestane nekonečná série, ala telenovela na papíře:)
Všivák
  14. 7. 2013, 14:02
Zatim jednoznačně nejlepší. Tolik mrtvých hlavních postav, že jsem si řikal o kom asi bude autor dál psát. Jasný poselství, že válka ke konci ničí úplně všechny strany. Moje nejoblíbenější postava? Jednoznačně Sandor Clegane. Má nejlepší smysl pro humor.
Jasanek
  1. 5. 2012, 20:25
Podle mě se snad ani jednotlivé knihy nedají samostatně hodnotit, protože Martin jede více méně svým tempem. Sune se přes mrtvoly stále kupředu, neohlíží se zpět. Souhlasím s příspěvkem od thierry, ale jen drobnou poznámku k němu mám, to jak kapitoly končí je naopak naprosto dokonalé (pro čtenáře mučení ale pro autora nádherný prostředek jak donutit lidi si koupit další díl) Studenoruký se objeví a my se vše dozvíme.

2) Jeho zabíjení / nezabíjení postav mě taky začíná kapku znepokojovat :-D
PeťkaW.
  13. 6. 2014, 20:05
Oproti prvnímu dílu Bouře mečů, či první polovině vázané knihy, chcete-li, je to neuvěřitelný rozdíl. Martin upustil od popisů krajin, líčení historie i heraldiky a konečně se zaměřil na děj, což se ihned podepsalo na čtivosti, zajímavosti a poutavosti. Prokousat se první polovinou knihy byl boj... číst druhou polovinu byla radost. Parádní vývoj postav, překvapivé momenty, napínavé chvíle, masakr většiny hlavních postav a konečně nějaký posun v ději. Rozhodně jde zatím o nejlepší díl/část, která mě opravdu bavila a četla jsem ji s chutí. Krom toho jsem konečně dohnala seriál, takže se těším na další díly dvojnásobně.
Jadelaine
  27. 2. 2014, 11:18
Super čtenářský zážitek. Rudá svatba a smrt oblíbených postav mě dost naštvala, myslela jsem si, že snad nebudu číst dál. Ale stejně mě to zas vtáhlo do děje. A překvapení nakonec- ani smrt není definitivní. Zatím asi nejlepší kniha ze série.
Nantong
  30. 3. 2014, 16:31
Kniha se mi četla velmi dobře, i přes velký počet stran. Příběh je vemi poutavý a plný zvratů. Již v předchozích dílech jesm špatně nesla zavraždění Neda Starka...a teď Rudá svatba...,i přesto ale stále většina Straků žije - Bran, Rikon, Sansa, Arya, Jon... k mému překvapení na konci knihy i Catelyn...jsem zvědavá jako bude příběh dál pokračovat, proto hned otvírám Hostinu pro vrány.
Kanci
  29. 4. 2014, 17:07
zatím nejlepší díl, nejvíce zvratů, nejvíce intrik, nejvíce vražd, je to fakt mazec, hned jdu na další díl :))
Samael
  28. 3. 2013, 22:39
Velkolepé dílo Georga R.R.Martina,které je neskutečně propletené,že je až k neuvěření,kolik příběhů a postav dokázal sjednotit do jednoho díla o 7 knihách.Tady je opravdu vše(politika,válka,magie,temné síly,nadpřirozené bytosti,soucit,brutalita,láska,pomsta,ctižádost atd.)
U všech 5 dílů mám stejný komentář,protože kdybych měl všechno hodnotit zvlášť asi bych se upsal.Strašně se těším na poslední 2 díly.
Henkie
  26. 6. 2012, 12:55
Bomba! Kdyby bylo po mém, četla bych pořád bez přestávky. Velmi zajímavá fantasy, která má pořád čím překvapovat.
Rominka
  28. 7. 2012, 22:02
Výborná kniha, zatím určitě nejlepší díl z písně...Je fakt, že když jsem jí četla byla jsem místy "naštvaná" že mi autor zabíjí tolik postav, nicméně spoustu jich zase přidá, takže se to dá zvládnout. Přesto to dává člověku pocit, že vůbec neví, co má dál čekat a že se může stát opravdu cokoliv.. :)teším s na další díly ;)
pratoriax
  24. 2. 2015, 13:15
Prvni polovina knihy je opravdu nudnejsi a vlece se, proto jsem i prvni polovinu hodnotil hure, nicmene druha polovina to plne vynahrazuje. Tam jsem se totiz opet nemohl vymanit z teto zavislosti. Chvili Martinse milujete, chvili ho nenavidite (ano, opet mi zabil moje oblibene postavy a k tomu dost osklivym zpusobem), ale prave to je na nem tak uzasne. Sposta necekanych zvratu, kdy ani nedutate a proste jen musite cist dal i treba do rannich hodin. Plus pro me bonus v tom, ze je to prvni kniha, kterou jsem cetl pred shlednutim serialu. O to se mi samozrejme cetlo lepe.
kajas1993
  28. 4. 2014, 23:11
Od lásky je jen pouhý krůček k nenávisti. Tuhle knihu jsem v několika okamžicích milovala i nenáviděla zároveň. Vháněla mi do očí slzy smutku, jindy jsem se tetelila blahem nad osudy mých oblíbených postav. Martin je dokázal psychologicky vykreslit tak dokonale, že se klidně může stát, že velkého padoucha začnete obdivovat (u mě vede Jaime). Red Wedding pro mě byla díky dříve viděnému seriálu jedním z největších šoků vůbec, "Bouře mečů" ale nabízí mnohem víc. Nejlepší kniha série a moje nová srdeční záležitost. Na takové počtení se nezapomíná.
XZvire
  3. 4. 2014, 15:55
Jedním slovem: ÚŽASNÉ!! Musím přiznat, že jsem nečekala, že v tomto díle zemře tolik postav. Přesto mi bylo jasné, že většina se konce nedožije.. Poslední dvě kapitoly Sansa a epilog jsem četla jedním dechem a s otevřenou pusou. Musím říct, že právě poslední úsek se Sansou mi přišel nejvíce zajímavý, napínavý a čtivý. Tento díl si zkrátka zaslouží plný počet!
kingmaker
  25. 10. 2012, 15:30
Druhá část je znatelně lepší, než část první především proto, že se v ní něco děje. Zmizela část k uzoufání nudných popisných pasáží a konečně se osudy hrdinů zase někam posunuly. Některé situace se naopak zařadily k nejlepším scénám díla, mám na mysli zejména Rudou svatbu. Na druhou stranu jako by autor trochu vyměkl. Zatímco ve Hře o trůny ani v nejmenším nezaváhal a připravil o život i vysoce sympatické postavy, tady je vidět, že mu trpaslík Týrion přece jen natolik přirostl k srdci, ale mě také, že ho dost krkolomně zachránil z Temných kobek. K poněkud podivným krkům bych zařadil i zmrtvýchvstání lady Catelyn, ale tady uvidíme, jak se to vyvine. No a Petyr se stává natolik odpornou a zápornou postavou, až to přestává být věrohodné na druhou stranu se osvobození otroci konečně servali mezi sebou, takže uvidíme, kam se děj posune.
DeviR1
  12. 3. 2015, 13:24
Výborné, o dost lepší, než první část 3. knihy. Možná bych tento díl označil za doposud nejlepší, samozřejmě obsahuje několik nudných pasáží, ale je jich jen minimum.
GODZILA
  27. 9. 2013, 9:51
UŽ nevím jak na tuhle knihu pět dál ody...dost mě překvapilo, že zde i spoustu postav umírá, ale co už....nemůžu se dočkat dalšího dílu....mistrovský kousek
Phorbo
  12. 9. 2012, 6:39
Druhá část je proti té první totální odpal. Já si nemůžu pomoct, todle je prostě masakr na eňtou. TO jak Martin píše, jak připravuje hrdiny o život, jak je naopak vyvíjí... je to skvělý prostě. Konspirace na každé stránce vás nutí nejen to číst, ale prožívat životy postav. Kolikrát jsem se přistihl že mám vytřeštěný oči na text, který čtu, že zhluboka a rychle dýchám, že mám otevřenou pusu a v některých momentech mam zatnutou pěst a totálně hoduju to čtivo které mi autor nabízí. Bude-li to takto pokračovat, nemám v nejmenším chuť čekat na šestý díl...
thierry
  30. 12. 2011, 20:30
Mám smíšený pocity - četl jsem sice vázanou verzi, ale kdybych to pomyslně rozdělil na polovinu (jak to původně vyšlo ve dvou dílech), tak první díl bych označil za dosavadní nejhorší část a druhý díl naopak za absolutně nejlepší. Prvních 200 stránek pro mě opravdu bylo utrpení, kdy se vůbec nic nedělo, ale ta druhá polovina mi to naštěstí vynahradila.
Na celý sérii mi vadí dvě věci:
1) jak kapitoly končí v tom nejnapínavějším, pak se Martin desítky stránek věnuje jiným postavám a mnohdy se k tomu ději už stejně nevrátí (viz Studenoruký - záhadná postava, která by mě opravdu zajímala, objeví se zničehonic, poměrně významně promluví do děje tím, že někoho zachrání, ale vůbec nic se o ní nedozvíme),
2) zabíjení hlavních postav (navíc většinou těch kladných); ale to jsem netušil, že to Martin dotáhne ještě dál a že už si ani nemůžu být jistý, že mrtvá postava je opravdu mrtvá…:D
A ještě poslední věc, která mi dost vadila, ve vázaný verzi bylo strašný množství pravopisných chyb - na tolik jsem v žádný jiný knížce nenarazil a dost mě to při čtení rušilo.
kure91
  2. 10. 2015, 21:08
Tady to začal GRRM dobře kosit, mrtvol jak na průměrných jatkách. Je potřeba říct, že mi zabil oblíbenou postavu i tu neoblíbenou (pro mě asi nejméně oblíbenou ze všech, co v Západozemí vůbec chodili), ale to s čím mě dostal je, že jsem si oblíbil Jaimeho. Jak tohle dokázal, když tento rod jinak nemusím, to je mi záhadou. Ale jinak, opět nelze než hodnotit na maximum, celá Píseň je doposud jedna velká jízda.
Hedgehog
  13. 9. 2013, 21:54
Suverénně nejlepší díl série. Tolik twistů jsem nikdy nezažil, abych spisovatele nenáviděl (i když to se Martinovi částečně povedlo už v prvním díle), za odstranění mých oblíbených postav, rovněž. Kniha má přes 1200 stránek a přečetl jsem ji asi za 12 dní. Nemohl jsem se odtrhnout a četl všude, kde se dá.
safety
  20. 4. 2013, 9:47
druhá část třetího dílu je výborná jako všechny ostatní.. akorát tu asi nechá umřít nejvíc lidí ze všech :D
Merit
  26. 6. 2013, 19:02
U předchozích dílů jsem s pěti hvězdičkama váhala, ale tady už nelze jinak. Je poznat, že první dvě knihy byly hodně o "přípravě pole", tady už je hra rozehraná a spousta příběhů vrcholí. Počet stránek mi absolutně nepřekážel, klidně bych ještě přidala. Jsou tu emoce, napětí, dokonce už i trocha té magie ... Navíc retrospektiva je opravdu vytříbená a umění autora udržet čtenáře v napětí se hned tak nevidí. Člověk napjatě čeká, co se s danou postavou stane, aby pak ve dvou větách zjistil, že postava umírá a odchází ze scény ... To se opravdu hnedtak nezažije.
Lomeril
  7. 8. 2011, 21:32
Bouře mečů je hodně těžká pro čtenáře, co si snadno oblíbí postavy. Umírají tam jedna za druhou, je to snad jeden z nejkrvavějších dílů. Všichni ti čestní, co se snaží hrát poctivě, nebo ti, co neumí tak dobře hrát, zkrátka všichni blízcí čtenářově srdci, končí mrtví, zmrzačení, opuštění, nebo (v nejlepším případě) se zlomenými srdci. Ubírá to knize na kvalitě? Naopak. Způsobí to, že se o postavy opravdu bojíte a nespoléháte na žádného deus ex machina.
hero_bk
  15. 5. 2013, 19:18
Zatím naprosto nejlepší díl z celé série, jsou to poměrně jatka, ale děj má hodně zvratů, a kniha se čte úplně sama!
sheylka
  16. 9. 2012, 23:09
Tak tohle byl opravdu knižní nářez, troufám si říct - že pro mne (prozatím) nejlepší kniha série. Spousta nečekaných zvratů, náznaků, intrik, zrad, svateb (ta Freyovská asi vede) ... A ještě knihu nepřehlédnete a nezapomenete na ni, zabere vám totiž půlku police, nedejbože kdyby vám spadla na nohu... Doporučuji :-)
MrSalmonel
  25. 8. 2015, 17:46
Bouře mečů je každopádně vrchol série.. Druhou část knihy jsem nestačil lapat po dechu.. Víc netřeba dodávat :)
Rubyrose
  19. 8. 2012, 16:43
Celá kniha byla fantastická, ale hlavně ta poslední část. G. R. R. Martin má obrovský dar. Vůbec jem se nemohla odtrhnout.
Defias
  28. 7. 2011, 18:02
Výborná kniha, stejně jako její předchůdci a snad i následníci. Ovšem tento díl bych z celé ságy "vypíchnul" díky její schopnosti dokonale pohltit čtenáře ještě hlouběji do světa Sedmi království. Druhý díl Bouře mečů považuji prozatím za nejlepší z celé ságy, dobrá práce pane Martine.