Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace
Originální název: Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Moba - 2016
ISBN: 978-80-243-7327-0

Moba (2016) 978-80-243-7327-0 232
Moba (2011) 978-80-243-4565-9 231
Moba (2005) 80-243-2230-7 231

Pokud si myslíte si, že vás naše politika už nemůže ničím překvapit, přečtěte si vtipný příběh o Straně štěstí. V malém motorestu na Vysočině se sejde několik lidí – neschopný syn bohatého podnikatele, vyhozený vysokoškolský pedagog, propuštěný podvodník, ambiciózní řezník, znuděná kráska a rozšafný údržbář. Založí novou politickou stranu, která přijde s převratným nápadem – obsazovat místa v parlamentu po vítězných volbách losováním. Losy Strany štěstí se začnou neuvěřitelně dobře prodávat a každý, kdo si los koupí, ve volbách tuto stranu podpoří. Co kdyby padlo štěstí i na něj? A Strana štěstí volby skutečně s drtivou převahou vyhraje. Pak proběhne slosování a vylosovaní šťastlivci začnou řídit chod této země. Zdá se vám tenhle nápad šílený? Autor se vás pokusí ve skvělém satirickém románu přesvědčit, že i nejnesmyslnější šílenosti nakonec nemusí být tak nesmyslné. (Založil/a: kilken)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Hazakiros
  2. 11. 2013, 3:08
Výborný fór. Tohle kdyby se někdo rozhodl aplikovat v praxi, možná by tady v tom našem absurdistánu dosáhl í úspěchu. Podobně jako klášterní madrigal i tady jsem se skvěle bavil od začátku do konce. :-D