F. L. Věk: Obraz z dob našeho národního probuzení (5. díl)

F. L. Věk: Obraz z dob našeho národního probuzení (5. díl) Originální název: F. L. Věk: Obraz z dob našeho národního probuzení (5. díl)

Státní nakladatelství krásné literatury a umění - 1954

Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1954) 550

Hlavní postavou je mladý Václav Věk - jde do Prahy na studia, vystuduje práva. Stává se vrchnostenským úředníkem a vezme si otce k sobě. (Založil/a: Antonín)

Alois Jirásek Alois Jirásek
*23.08.1851 - †12.03.1930

Ariko
  8. 9. 2014, 15:50
Škoda, přeškoda, že je to poslední díl. Hned jsem hledala další díla od Jiráska a z antikvariátu ke mě putovala další série - U nás :)
Lecter
  24. 3. 2016, 22:59
Ani poslední příběh bych nenazvala nezajímavým.Jistě,trochu se opakuje odhodlání za správnou věc a ideály Věka se obrací na syna Václava v další generaci,ale setkáme se tady se spoustou nových,reálných postav.Jsem asi trochu barbar,ale Thámovo ,,znovuvzplanutí" mě nevzrušilo natolik,jako naděje a příslib nejen navrácení českého jazyka tam,kam patří.
,,Česká svíce ještě nedohořela.Ne,a už ji nesfouknou".
A to zase dojímá mě.
Kamila Maksová
  17. 11. 2015, 0:37
Tenkrát byl F.L. Věk čistý "hec" - přečíst všech pět knih za měsíc... Nejdřív to nešlo, musíte si zvyknout na jiný styl psaní a vyjadřování (tak taky už je to pár let, kdy to Jirásek sepsal:)), ale pak už to jde samo. A u posledního dílu si říkáte - jak píše Ariko, škoda, že je poslední. No a v neposlední řadě - o NO u maturity, víte vše, a to se vyplatí:))
Dominique-Thomas De L
  15. 12. 2014, 6:36
V tomto díle je příběh mladého Věka nezajímavý, ovšem vše vynahradí epické vyvrcholení vztahu mezi Thámem a Paulou. Posledních 50 stránek je milostný příběh obou aktérů vystupňován na maximum a těžce od něj odtrhnete oči.