Originální název: The Ice Dragon

Argo - 2015
ISBN: 978-80-257-1465-2

Argo (2015) 978-80-257-1465-2 128
Triton (2008) 978-80-7387-175-8 112

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak.
Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit.

Ledový drak je netrpělivě očekávanou první dětskou knihou George R. R. Martina. Je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti.

Pro čtenáře ve věku 6-9 let.

Myrddin33
  8. 4. 2016, 13:56
Hned jak jsem začal číst o Adaře, vybavili se mi charakteristiky archetypu hrdiny. Předurčení od dětství, odlišnost od ostatních, nevyhnutelnost naplnění osudu. Neměla sice žádný předmět (Frodův prsten, Aragornův Anduril, Harryho hůlka,...), ale měla svého draka. A Martin opět nezklamal svým charakteristickým "zabíjením" dobrých postav, čehož jsem se trochu obával, když je to pro děti.
Draci jsou super a vždy rád čtu jejich příběhy. Ledový drak je skvělým nápadem. Dílko je to povedené, ilustrace se mi také moc líbily. Dávám sice jen tři hvězdy, ale hodnotím ho jako pěkné zpestření a rozptýlení od reality.
Tereeeza
  17. 7. 2015, 17:25
Miluju draky, scény, kdy na nich postavy létají, jsou prostě úžasné.
Ledový drak je taková jednohubka, po přečtení jsem si ji však prošla ještě několikrát, je to takový milý příběh doplněný nádhernými ilustracemi. A George R. R. Martin, to mluví samo za sebe!
Samael
  17. 8. 2015, 20:23
Hezká pohádka pro děti.Život Adary a jejího draka je velké dobrodružství,které dopadne jako každá dobrá pohádka.
Slarque
  28. 5. 2014, 18:58
Pohádka, kterou jsem měl přečtenou za čtyřicet minut. Prostě knížka pro děti, písmena jak krávy, spousta černobílých ilustrací a příběh, který není nijak teple hřejivý, ale spíš z něj mrazí. Že by pohádka v tradicích bratří Grimmů či K. J. Erbena? Asi bych to nečetl dítěti před spaním...
Riega
  19. 3. 2016, 14:12
Pohádka před spaním pro děti fantasáků. Jen malé doplnění světa Her o Trůny. Malý zazrak, jak se podělit se svými dětmi o kus vaší oblíbené knížky.
kačamura
  17. 9. 2015, 12:54
No Hry o trůny to nejsou ;) Ale i když je kniha určena dětských čtenářům, působí na mne studeně a jako dítě bych z ní asi dobrý pocit neměla .