Tajemství egyptských pyramid

Tajemství egyptských pyramid Originální název: Geheimakte Gizeh-Plateau

Dialog - 2006
ISBN: 80-86761-50-9

Dialog (2006) 80-86761-50-9 206

Hluboko pod Velkou pyramidou v Gíze pátrá jistá anonymní skupina výzkumníků po zapečetěných prostorách a tajných vchodech. Tyto aktivity jsou před archeology utajovány, jen málokteří něco tuší. Občas proniknou na veřejnost zkratkovité informace. Stojíme před netušeným odhalením, šušká se. Co se to v Gíze děje? Je snad tato lokalita s nejstarším a zcela zachovaným světovým architektonickým zázrakem jevištěm archeologického spiknutí? Nesmí snad být vyjevena celá pravda o egpytských dějinách? Co se děje v takzvané nedokončené komoře pod Velkou pyramidou? Co se vlastně vlivným současníkům z egypských dějin nehodí? Existovala ještě jedna Sfinga? Kdy byla Velká pyramida vskutku postavena? Existuje možnost zřícení gízských pyramid? Proč už starověká egytská správa vystavěla okolo pyramid obrovské zdi? Stane se Gíza v dohledné době vskutku nepřístupnou? (Založil/a: Milena)

Myrddin33
  6. 3. 2013, 10:21
Musím říci, že mě kniha velmi překvapila a musím s uznáním udělit plný počet hvězdiček. Kniha jez edice "tajemství", takže si ji dovolím zařadit mezi "záhadoložské knihy". Kniha je ale velmi poučná, na rozdíl od mnoha podobných publikací, obsahujících vyloženě nesmyslné teorie. Autor, respektive autoři - spolu s autorem spolupracoval Manuel Strapatin, vychází hodně ze záznamů historika jménem Taqíjuddín Ahmad al-Maqrízí. Nabízí pohled na tajemství gízské plošiny a monumentů na ní se nacházejících. Vše zobrazuje pohledem více teorií různých badatelů či egyptologů a zároveň předkládá svůj(jejich) názor. Opravdu kniha velmi poučná a pro mě byla velmi příjemným překvapením.