Princezna se zlatou hvězdou na čele

Princezna se zlatou hvězdou na čele Originální název: Princezna se zlatou hvězdou na čele

Albatros - 1975

Albatros (1975) 214
Albatros (1971)

Ve výboru z pohádkové tvorby B. Němcové jsou zahrnuty i méně známé pohádky. (Založil/a: Antonín)

Božena Němcová Božena Němcová
*04.02.1820 - †21.01.1862

gabin
  12. 10. 2012, 13:07
Jé, tak tohle mám tuším doma! Nádhera! Jak se Honzík učil latinsky je po Popelce snad mojí nejoblíbenější pohádkou, stejně tak "kdo je hloupější" (doufám, že jsem se nespletla a je to tady? Určitě je tu O bílém hadu a jedna, nevím jak se jmenuje, o princi Vítkovi, to byl můj dětský hrdina! Mám pocit, že se pohádka jmenuje o třech zakletých psech...
spirlice
  23. 9. 2013, 19:19
Jedna z klasických českých pohádek,nepostrádající nic z toho co by správná pohádka měla mít.Je tu krásná princezna Lada,jejíž čelo zdobí zlatá hvězda,její otec,hodný,ale poněkud povolný vladař,zlý král Kazisvět,který vtrhne na hrad a žádá ruku princezny Lady.Je tu hodná a moudrá chůva,která má nejen pana krále pod palcem,ale také dobrou radu po ruce. Je tu pohádkový myší kožíšek,který skryje princezninu krásu při útěku z království.A je tu království prince Radovana s královskou kuchyní,kde přestrojená Lada nalezne azyl mezi kuchtíky pod přísným okem hlavního královského kuchaře,který ač bručoun má stejně dobré srdce jako jídla,která s láskou připravuje svému princi.A samozřejmě je tu princ, který se zamiluje do krásné paní,kterou zahlédne na zámeckém plese a netuší,že jako kuchtička myje v jeho královské kuchyni nádobí.