Národopisné a cestopisné obrázky z Čech

Národopisné a cestopisné obrázky z Čech Originální název: Národopisné a cestopisné obrázky z Čech

Československý spisovatel - 1956

Československý spisovatel (1956)
Československý spisovatel (1951) 231

Edice Knihovna klasiků - Spisy B. Němcové sv. 3.

Do tohoto svazku souborného vydání díla B.N. jsou shrnuty autorčiny národopisné studie otištěné původně v růz. časopisech i studie z korespondence, které ukazují Němcovou jako bystrou pozorovatelku českého venkovského života: objevuje v nich české literatuře prostý lid, jehož povahy, řeči, krojů, zvyků - zvláště v krajích národnostně ohrožených - si pozorně všímá. Tento národopisný materiál není však sebrán samoúčelně, nýbrž jednak tvoří podklad jejich příštích povídek, jednak slouží k poučení českých čenářů, zvláště pražských. (Založil/a: Antonín)

Božena Němcová Božena Němcová
*04.02.1820 - †21.01.1862

bubous
  5. 2. 2012, 19:02
osobní zážitky a postřehy z cest nejen o místech ,ale i o lidech. Poznáváme z nich Boženu Němcovou ,po tom co jsme ji poznali jako spisovatelku,jako člověka...neobyčejně byslrého ,vnímavého a inteligentního!