Soumrak na Worlornu

Poprvé vydáno celosvětově: 1977

Triton - 2003
ISBN: 80-7254-397-0

Triton (2003) 80-7254-397-0 400

Planeta Worlorn, osamělý vesmírný tulák bloudící mezihvězdnou temnotou na okraji galaxie, zažila krátké období, když tu všechny lidské světa Periferie uspořádaly okázalý Festival, důkaz své síly a výkonnosti.
Festivalový rej skončil a na světě mířícím do šera zapomnění zůstalo jen pár dobrodruhů a fantastů.

Soumrak na Worlornu bývá považován za vrchol tvorby George R. R. Martina z dob, než začal psát své rozsáhlé fantasy cykly.

Zlatokrt
  23. 4. 2013, 21:47
Tahle kniha se panu Martinovi moc nevyvedla. Nápad originální, děj je sice poněkud depresivní, ale to nemusí být nutně na škodu. Na škodu je ovšem to, jak se příběh postupně zamotává, aby nakonec nijak neskončil. Tedy skončil, ale takovým způsobem, že se nic nevyřešilo. Mám z toho pocit, že se autor do svého vlastního příběhu tak zamotal, až nevěděl, jak ho ukončit, tak ho prostě utnul rádoby dramatickým závěrem.