In nomine mortis

In nomine mortis Originální název: In nomine mortis

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2303-2

Knižní klub (2009) 978-80-242-2303-2 392

Mladý dominikánský mnich Ranulf Higden přichází v roce 1348 plný radostného očekávání a touhy po vědění z Kolína nad Rýnem do Paříže, aby se na nejvěhlasnější univerzitě západní Evropy věnoval studiu teologie. Jenže už v den příchodu vezmou veškeré jeho plány a naděje za své. Připadne mu totiž pochybná pocta pomáhat mistru Philippovi, nejobávanějšímu inkvizitorovi ve městě, při objasnění zločinu, neboť před chrámem Notre-Dame byl nalezen zavražděný německý mnich. Bratr Ranulf se při vyšetřování toho hanebného skutku čím dál víc zaplétá do sítě záhad a intrik a čím umíněněji se snaží vnést do celé záležitosti světlo, tím víc se rozšiřuje seznam podezřelých, kteří jsou do toho tajuplného případu zapojení. Objevuje se mezi nimi krásná žena, potulný zpěvák, loďař a jeho manželka či židovský lichvář se svou dcerou. Co ale mají tyto osoby společného s ukradenou knihou a starými mincemi? A co je to terra perioca? Zatímco se mladý mnich vydává po stopě, vraždění pokračuje. K branám Paříže se zároveň nenápadně blíží morová nákaza. (Založil/a: rafzaw)

Cay Rademacher Cay Rademacher
*1965

Adri-Anna
  11. 2. 2014, 13:35
Kniha mě moc neuchvátila, děj se podle mě vlekl a už od začátku jsem tušila, že mistr Philippe v něčem jede. Závěr knihy dobrý, ale jen skrz řádící mor :-)
Alča25
  15. 5. 2013, 7:45
Skvělá knížka s úžasným dějem a překvapivým koncem. Jen mě docela "štvaly" ty latinské texty, jejichž překlad byl až vzadu a opravdu mě nebavilo pokaždé přetáčet na konec a hledat to tam. Proto jenom čtyři hvězdy.
Martasek76
  13. 2. 2014, 12:14
Taková pohodová knížka na cestu do autobusu, napínavý děj. Co se mi na knížce líbilo bylo vložení latinských textů.
Lucievach
  8. 10. 2011, 10:05
Napínavý příběh, spousta otázek po celou dobu čtení a ke konci opravdu zajímavé rozuzlení. Jen malá zvláštnost - v knize se objevuje několik latinský textů a jejich překlad je až vzadu, takže to chce trochu trpělivosti a některé překlady bohužel chybí, ale i tak tato kniha stojí za přečtení. Rozhodně doporučuji.