Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Korneliina válka

94%
5 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Korneliina válka Originální název: Korneliina válka

Nejnovější vydání:
Eroika - 2010
ISBN: 978-80-87409-00-8
Počet stránek: 235
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Eroika (2010) 978-80-87409-00-8 235

Milostný román Korneliina válka se odehrává převážně v době okupace. Jeho hrdinka, mladá venkovská žena Kornelie Hajná, nemá zrovna snadný život. Manžel, zapálený komunista, ji opustil hned na začátku války a ona zůstala na všechno sama. Na děti i na statek, zranitelná a vystavená zvědavým pohledům sousedů i všeobjímajícímu strachu z německých okupantů. Nenávist vůči nim a shoda okolností způsobí, že se hrdinka určitým způsobem zapojí do pomoci pronásledovaným a riskuje život. Její strach ještě zesílí, když se jí začne dvořit důstojník z německé okupační posádky…
Napínavé vyprávění je dovedeno až na práh padesátých let, kdy se ke slovu naplno dostávají noví budovatelé šťastných zítřků, a hrdinka musí učinit další osudové rozhodnutí.
Autorka propojuje silný milostný příběh s působivým vykreslením společensko-historických okolností dané doby. Lze ho číst jako příklad toho, jak velké dějiny míchají osudy „malých“ hrdinů. Zároveň ale jako příběh lidí, kteří se osudu vzepřou a jejichž individuální životy mají větší hodnotu než různé neosobní ideologie. (Založil/a: icekafe)

(více)  
Regina Andrásová Regina Andrásová
*??.??.1972

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Keatin
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 1. 2013, 14:57
Překvapující kniha, od které jsem čekala český průměr a po přečtení hodnotím jako úžasnou a zcela nadprůměrnou knihu o období, o kterém čtu nejčastěji - válečné období a poválečná doba. Na kráse knize ubírá snad jen to, že bych uvítala více rozpracované vztahy ...ale i přesto 5*. Sedlo mi to jako prdel na hrnec, jak se říká. :)
VenDulin85
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 6. 2012, 18:50
Do tohoto příběhu jsem šla trochu s obavami, druhá světová s milostnou zápletkou, to by taky mohl být průšvih. Ale nebyl, příběh vás okamžitě vtáhne. Mladičká Nela je sice typická venkovanka, ale od babičky umí jak péct, tak dobře německy. Po vypuknutí války čeká druhé dítě, manžel utekl před nacisty pryč a Nela je na vše sama. Celý příběh je o neuvěřitelné síle ženy, která skrývá na svém statku hledanou ženu, její dítě vychovává jako svoje; na druhé straně se zamiluje do nacistického důstojníka, který se pod jejím dojmem mění. Ale válka končí a nacisté musí prchat. Jak to dopadne?